Informujemy, że  w okresie od 1 lipca 2024 r. do 30 sierpnia 2024 r. Urząd Miejski w Trzebnicy będzie czynny w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 07.00 do 15.00. Wydział Spraw Obywatelskich - Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje klientów od poniedziałku do piątku w godzinach od 07.00 do 15.00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawie skarg i wniosków przyjmuje w środy w godzinach od 14.15 do 15.15.

  • EN
  • DE
  • UA

Początek roku szkolnego w Masłowie

Oficjalna inauguracja nowego roku szkolnego 2023/24 w Szkole Podstawowej w Masłowie miała miejsce w poniedziałek 4 września na boisku szkolnym. Burmistrz Marek Długozima wziął udział w uroczystościach i przy tej okazji skorzystał z możliwości oficjalnego podziękowania za pracę dotychczasowej dyrektor oraz przywitania nowego gospodarza szkoły.

Cała uroczystość prowadzona była przez uczniów, którzy przedstawili również wszystkim obecnym krótki program artystyczny z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Następnie o głos został poproszony Burmistrz Marek Długozima, który przywitał wszystkich obecnych: obie panie dyrektorki, księdza proboszcza, kadrę nauczycielską, rodziców oraz przede wszystkim uczniów, którym życzył, żeby ten okres nowego roku szkolnego, oprócz nauki, był jednak także czasem dobrej zabawy spędzonym we wspólnocie koleżanek i kolegów.

- Nowy rok szkolny to także czas zmian. Dzisiaj chcemy podziękować dotychczasowej dyrektor - pani Paulinie Pierchorowicz-Rączce, która podjęła decyzję o przeniesieniu się do innej szkoły. Chciałbym z tego miejsca podziękować pani Dyrektor za ten okres współpracy, bardzo obfitej, przynoszącej dużo dobrych owoców. Zresztą Państwo sami dobrze wiecie, jak szkoła zmieniła się w tym czasie. Naprawdę jestem pod ogromnym wrażeniem Pani pracy, pomysłów, kreatywności, otwartości. Jest to dowód, że w takiej małej szkole da się zrobić bardzo dużo dobrego. Życzę wielu sukcesów i żeby w następnej placówce nadal rozwijała Pani swoje talenty i możliwości - mówił burmistrz Marek Długozima zapewniając, że mimo zmiany na stanowisku dyrektora, szkoła będzie nadal funkcjonowała i nie ma żadnych pomysłów związanych z jej likwidacją.

Burmistrz podziękował i wręczył bukiety kwiatów w podziękowaniu za dotychczasową współpracę zarówno odchodzącej dyrektor, jak również Wioletcie Szurkawskiej - sekretarzowi szkoły.

Odchodząca dyrektor szkoły, skorzystała z okazji, by oficjalnie pożegnać się zarówno z pracownikami szkoły, rodzicami oraz uczniami:

- Jest mi niezmiernie miło, że mogę wspólnie z wami otworzyć ten nowy rok szkolny. Dzisiaj nieco w innej roli - roli gościa. Tym bardziej czuję się zaszczycona. Szkoła Podstawowa w Masłowie to zawodowa przygoda mojego życia. To dzięki zaufaniu pana burmistrza powstał tutaj oddział przedszkolny, odbył się remont w budynku z oddziałami przedszkolnymi, powstały chodniki, nowy plac zabaw. Wspaniała rada pedagogiczna, wspaniała Rada Rodziców, a także wiele inicjatyw na terenie społeczności lokalnej. Bycie dyrektorem to nie tylko pełnienie funkcji, to przede wszystkim misja i pasja. Szanowni Państwo drodzy uczniowie życzę wam, aby ten rok szkolny był rokiem spokojnym, ale obfitującym w edukacyjne sukcesy. Pani dyrektor Aleksandrze Pasierskiej gratuluję objęcia tego stanowiska, życzę powodzenia i żeby Pani mogła realizować swoje plany zawodowe. Panie Burmistrzu dziękuję za zaufanie i wsparcie oraz wiarę we mnie, co dało nowe szanse dla rozwoju szkoły. Dziękuję za mój rozwój zawodowy i przygodę mojego życia - powiedziała wzruszona była już dyrektor szkoły.

Następnie Marek Długozima przywitał oficjalnie nową dyrektor placówki - Aleksandrę Pasierską:

- Pani dyrektor, dziękuję bardzo za to, że zgodziła się pani objąć to stanowisko. Dziękuję i życzę wielu sukcesów, wspaniałych pomysłów. Mam nadzieję, że będzie to kontynuacja pracy rozpoczętej przez panią Paulinę.

Na zakończenie głos zabrała także nowa dyrektor szkoły - Aleksandra Pasierska:

- Dostojni goście, drodzy nauczyciele, rodzice, uczniowie. Powierzono mi zaszczyt prowadzenia szkoły w Masłowie. Zamierzam dołożyć wszelkich sił i starań, by z tego obowiązku wywiązać się należycie. Szanowni Państwo, przychodzę pełnić obowiązki dyrektora, ale dyrektora nie ma bez nauczycieli, a w ostatnich dniach zdążyłam się przekonać, że są to nauczyciele naprawdę wyjątkowi. Dyrektor nie znaczy również nic bez rodziców, a obserwując emocje malujące się na waszych twarzach wiem, że będziecie zaangażowanymi rodzicami. I dyrektora oczywiście nie będzie bez dzieci. To Wasze uśmiechy są źródłem motywacji do pracy wszystkich obecnych tutaj dorosłych. Pamiętamy wszyscy przypowieść o rolniku, który znalazł skarb w ziemi i sprzedał wszystko co miał, by kupić to pole. Naszym skarbem jest szkoła w Masłowie i bardzo się cieszę, że przychodzi mi odkrywać ten skarb w towarzystwie takich dobrych ludzi. Na nowy rok szkolny życzę mnóstwa dziecięcej radości, wielu dobrych ocen, docenionych i spełnionych nauczycieli, chętnych do współpracy rodziców. Niech Szkoła Podstawowa w Masłowie ma swoje stałe miejsce w pamięci Pana Burmistrza. Uważam rok szkolny 2023/2024 za rozpoczęty.