#SzczepimySię - Gmina Trzebnica gotowa na szczepienia  |  Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus  |  Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Otwarcie placu zabaw i drogi w Ujeźdźcu Małym

W ramach uroczystych obchodów Dożynek Parafialnych w Ujeźdźcu Małym, które odbyły się 24 sierpnia, w miejscowości tej oficjalnie otwarto nowy plac zabaw dla dzieci oraz wyremontowaną drogę.

Uczestnicy wydarzenia spotkali się przy nowym placu zabaw, gdzie w imieniu Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimy powitano przybyłych gości – m. in. Przewodniczącego Rady Miejskiej Mateusza Stanisza, Radną Rady Miejskiej Barbarę Trelińską, ks. Proboszcza Artura Kochmańskiego, Dyrektora Trzebnickiego Centrum Kultury i Sportu Adama Waza, Dyrektora Zespołu Szkół w Ujeźdźcu Wielkim Mariusza Szkaradzińskiego, a także Sołtys Ujeźdźca Małego Teresę Niechwiej wraz z Radą Sołecką oraz Sołtysów z sąsiednich miejscowości: Brzezia, Koczurek, Jaźwin, Biedaszkowa Małego, Biedaszkowa Wielkiego, Komorowa, Komorówka, Koniowa i Ujeźdźca Wielkiego.

IMG_1523.jpeg

IMG_1544.jpeg

Sołtys Teresa Niechwiej – Dziękuję naszemu gospodarzowi - panu burmistrzowi – za budowę drogi i placu zabaw, dzięki czemu mieszkańcy wsi mogą się czuć tak samo dobrze, jak w mieście. Plac zabaw to nowe miejsce integracji mieszkańców, a pięknie położona droga z chodnikiem zwiększa nasze poczucie bezpieczeństwa. Dziękuję w imieniu własnym oraz wszystkich mieszkańców i mam nadzieję, że uda nam się realizować wspólnie kolejne zadania w Ujeźdźcu Małym.

IMG_1564.jpeg

Następnie głos zabrał burmistrz Marek Długozima, który z kolei podziękował pani sołtys za zaangażowanie i wytrwałe dążenie do realizacji tych inwestycji. Przypomniał zgromadzonym, że trzebnicka gmina liczy aż 41 miejscowości i w każdej jest wiele do zrobienia. - Dlatego sukcesywnie, ale konsekwentnie inwestujemy w każdej z tych miejscowości, dzięki czemu na przestrzeni kilku lat tak wiele się zmieniło na trzebnickich wsiach – powiedział burmistrz oraz dodał – Dziękuję radnym popierającym realizację tych inwestycji. To Państwo – mieszkańcy gminy nas wybraliście i to Wy nas rozliczycie z podejmowanych działań.

IMG_1572.jpeg

Plac zabaw, wykonany przez producenta placów zabaw - firmę APIS z Jarosławia -  symbolicznie otworzyli wspólnie – burmistrz Marek Długozima, Sołtys Teresa Niechwiej oraz młodzi mieszkańcy Ujeźdźca Małego – Justyna i Wiktor.

IMG_1576.jpeg

Zgodnie z tradycją plac zabaw został poświęcony. O modlitwę i poświęcenie poproszony został ks. Proboszcz Artur Kochmański.

IMG_1606.jpeg

W imieniu mieszkańców Ujeźdźca Małego podziękowania na ręce Burmistrza Gminy Trzebnica.

IMG_1624.jpeg

Kwiaty i podziękowania otrzymała także Sołtys Teresa Niechwiej.

IMG_1649.jpeg

Specjalną przesyłkę dla najmłodszych mieszkańców Ujeźdźca Małego od Maskotki Trzebnicy – Super Kota przekazał burmistrz Marek Długozima.

IMG_1660.jpeg

Piękny i kolorowy pochód z wieńcami dożynkowymi ruszył w stronę boiska, gdzie odbyły się Dożynki Parafialne.

IMG_1710.jpeg

W Ujeźdźcu Małym wyremontowano także drogę, która jest jedną z najładniejszych i najbardziej malowniczo położonych w regionie. Podczas przemarszu korowodu dożynkowego również dokonano jej symbolicznego otwarcia. Od lewej: mieszkaniec Ujeźdźca Małego Jan Byłów, Przewodniczący Rady Miejskiej Mateusz Stanisz, Sołtys Teresa Niechwiej, Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima, mieszkanka Ujeźdźca Małego Jadwiga Dunia, oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Ujeźdźcu Wielkim Mariusz Szkaradziński.

IMG_1721.jpeg

Dożynki Parafialne rozpoczęły się Mszą polową, odprawianą przez ks. Proboszcza Artura Kochmańskiego. Nie zabrakło także tradycyjnego dzielenia się chlebem. Przeprowadzono także Zawody Międzysołeckie. Dla najmłodszych przewidziano gry, zabawy i atrakcje, dla nieco starszych zabawę taneczną z zespołem „Kuśnierze”.

IMG_1802.jpeg

IMG_1795.jpeg