Szanowni Państwo, od 25 czerwca do 31 sierpnia 2019 Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00. Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.00 – 15.00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy  od godz. 15.00  do godz. 15.15.

  • EN
  • DE

Tańsze oświetlenie w Trzebnicy

Mając na celu zmniejszenie kosztów, w porozumieniu z TAURON Polską Energią, wykonana zostanie modernizacja trzebnickiej sieci oświetleniowej oraz jej wymiana na energooszczędne rozwiązania. Dodatkowo, w ramach testów i badań, na ul. Milickej zamontowane zostanie oświetlenie ledowe.

Dbając o ekologię oraz obniżenie kosztów ponoszonych na oświetlenie drogowe, zostanie ono wymienione na energooszczędne. Ponadto, testowo zamontowane zostanie oświetlenie ledowe (na ul. Milickiej) – tańsze w utrzymaniu, jednak droższe przy zakupie. Jeśli testy wykażą drugoplanowe oszczędności, oświetlenie ledowe będzie sukcesywnie wdrażane w kolejnych częściach miasta.

 IMG_9257.jpeg

18 lipca mowę podpisał Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima oraz Dyrektor ds. Serwisu TAURON Polska Energia Tomasz Chodor, przy obecności i kontrasygnacie Skarbnik Gminy Trzebnica Barbary Krokowskiej oraz Anny Potoki – TAURON Polska Energia, a także pracownika Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego Jerzego Chomkowicza.