Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Trzebnica na Międzynarodowych Targach Turystycznych

VI Wrocławskie Targi Turystyczne przyciągnęły tłumy. Swoje stoiska miały biura podróży, stowarzyszenia turystyczne, uzdrowiska oraz polskie miasta i gminy. W tym gronie zaprezentowała się również Gmina Trzebnica z jednostkami podległymi - Trzebnickim Parkiem Wodnym ZDRÓJ i Trzebnickim Centrum Medycznym ZDRÓJ. Ponadto na wszystkich, którzy nas odwiedzali, czekały przysmaki przygotowane przez Sołectwo Szczytkowice.

Międzynarodowe Targi Turystyczne w Hali Ludowej trwały od 7 do 9 lutego. Ich celem było zaprezentowanie poszczególnych kultur i specjałów regionalnych, ale przede wszystkim zachęcenie do wyruszenia w podróż po tych bliższych i dalszych zakątkach.

W piątek stoisko Gminy Trzebnica promował Park Wodny ZDRÓJ. Prezes Dariusz Drukarczyk zachęcał wszystkich do skorzystania z atrakcji nowoczesnego aquaparku. Chętni mogli wziąć udział w quizie, w którym do wygrania były darmowe bilety na basen.
Sobota była dniem promocji Trzebnickiego Centrum Medycznego ZDRÓJ. Prezes Anna Imielska ze swoimi pracownikami proponowała udziału w bezpłatnych badaniach pomiaru ciśnienia, cukru, tkanki tłuszczowej. Zapraszano również do udziału w zajęciach Szkoły Rodzenia Wesołe Brzuszki i promowano Nordic Walking, który ostatnio staje się tak popularny w Trzebnicy.

W niedzielę na stosiku Gminy Trzebnica pojawiły się przysmaki przygotowane przez panie ze Szczytkowic. Warto wspomnieć, że to właśnie tam odbędą się tegoroczne dożynki. Z myślą o odwiedzających targi przygotowano: ciasto marchewkowe, miodownik, szynkę lokalną, kotleciki z dzika, ciasto marchewkowe, a nawet marchewkowy dżem. Podczas targów Szczytkowice reprezentowały: Jolanta Sicińska, Ewa Gierczak, Weronika Grech, Anna Piasecka, Edyta Szemik i Marta Piasecka - sołtys. Natomiast w przygotowanie produktów zaangażowały się: Leokadia Czajkowska, Agnieszka Nawrot, Agnieszka Borys, Wiesława Rogala, Anita Mesjasz, Czesława Szemik.

Dla najmłodszych przygotowano specjalny kącik z kolorowankami. Jednak największą atrakcją była dla nich z pewnością wizyta Super Kota. Maskotka gminyTrzebnica zapraszała całe rodziny do wzięcia udziału w zabawie – spacerze po znanych i nieznanych zakątkach Trzebnicy, czyli przejściu Kociej Ścieżki. Całe rodziny mogły natomiast wziąć udział w konkursach, w których do wygrania były gadżety promocyjne m.in. przewodniki i filiżanki, a także karnety do aquaparku.

IMG_8216.jpeg Gmina Trzebnica na Międzynarodowych Targach Turystycznych we Wrocławiu. Na zdjęciu burmistrz Marek Długozima, prezes trzebnickiego aquparku Dariusz Drukarczyk, a także p.o. dyrektor TCKiS Agnieszka Pawlaczek,  pracownik Wydziału Promocji Joanna Sroga,  pracownik Punktu Informacji Turystycznej Joanna Rafalska i pracownicy Centrum Medycznego ZDRÓJ oraz Parku Wodnego ZDRÓJ.

brzuszki.jpeg Prezes Anna Imielska wraz z pracownikami zapraszała rodziców do udziału w kolejnych edycjach Szkoły Rodzenia.

pomiar.jpegPracownicy Centrum Medycznego ZDRÓJ proponowali udział w bezpłatnych badaniach. 

IMG_8205.jpeg Dla najmłodszych największą atrakcją naszego stoiska była maskotka gminy Super Kot.

IMG_8209.jpeg

IMG_8222.jpegMiędzynarodowe Targi Turystyczne we Wrocławiu. Od lewej: Prezes Trzebnickiego Parku Wodnego ZDRÓJ Dariusz Drukarczyk, wolontariuszki: Justyna Kormańska i Malwina Kowal, burmistrz Marek Długozima.

IMG_8245.jpeg Na scenie laureci naszych konkursów, którzy otrzymali w prezencie pakiety promocjne i oczywiście zaproszenie do odwiedzanie naszego regionu.

IMG_8287.jpegPanie z sołectwa Szczytkowice z sołtys Martą Piasecką oraz burmistrzem Markiem Długozimą.

IMG_8304.jpeg

IMG_8278.jpeg Kotleciki z dzika i dżem marchewkowy to największe kulinarne hity naszego stoiska promocyjnego.