Informujemy, że  w okresie od 1 lipca 2024 r. do 30 sierpnia 2024 r. Urząd Miejski w Trzebnicy będzie czynny w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 07.00 do 15.00. Wydział Spraw Obywatelskich - Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje klientów od poniedziałku do piątku w godzinach od 07.00 do 15.00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawie skarg i wniosków przyjmuje w środy w godzinach od 14.15 do 15.15.

  • EN
  • DE
  • UA

Promesy na rozwój sołectw

Gmina Trzebnica otrzymała blisko 900 tys. zł dofinansowanie w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi”. Wręczenie promes odbyło w Dolnośląskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli.

Promesy w wysokości 842 tys. 800 zł na przebudowę drogi Głuchów Górny – Boleścin oraz 38 tys. 499 zł na utwardzenie terenu przed świetlicą i remizą w Szczytkowicach odebrał w imieniu burmistrza Marka Długozimy naczelnik Wydziału Rolnictwa UM Szczepan Gurboda. Wręczenia dokonali Poseł na Sejm Agnieszka Soin oraz wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

- To ważne inwestycje z punktu widzenia mieszkańców wsi. W tym roku budżet na te kilka programów wyniósł 41 milionów złotych, to o 11 milionów więcej niż przed rokiem. Mamy ponad 150 beneficjentów. Samorząd województwa widzi potrzeby mniejszych miejscowości. Odnowa wiejskiej wsi służy wszystkim mieszkańcom województwa – mówi Marcin Krzyżanowski, wicemarszałek województwa dolnośląskiego, a poseł Agnieszka Soin dodaje: - Polskiemu rządowi bliskie są sprawy wsi i rolników. Cały czas staramy się poprzez różne programy wspierać rozwój infrastruktury, a także lokalne inicjatywy i grupy działania. Wszystko po to by polska wieś nie była wykluczona i mogła rozwijać się na równi z większymi ośrodkami miejskimi.

Otrzymanie promesy skomentował również burmistrz Marek Długozima: - Dziękuję marszałkowi Cezaremu Przybylskiemu, wicemarszałkowi Marcinowi Krzyżanowskiemu oraz poseł Agnieszce Soin, a także wszystkim zaangażowanym w powstanie i przebieg konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi”. Pozyskane fundusze pozwolą na realizację zamierzonych celów, tj. obiecanego przeze mnie remontu podjazdu w Szczytkowicach, gdzie w najbliższej perspektywie planowana jest również budowa nowej świetlicy, a także wesprą tocząca się budowę drogi łączącej Głuchów Górny z Boleściniem. To droga potrzebna lokalnej społeczności, która skróci czas podroży pomiędzy sołectwami, da nowe możliwości turystyczne, a także ułatwi dojazd służbom ratowniczym do Boleścina i sąsiednich miejscowości. Skorzystają również rolnicy, których dojazd do pól zostanie utwardzony – podsumowuje burmistrz.