Szanowni Państwo, od 3 lipca (do 1 września) obowiązują nowe godziny pracy Urzędu Miejskiego w Trzebnicy: PON.-PT. 7:00-15:00

  • EN
  • DE
  • UA

Festyn Rodzinny w Masłowie

Przełom maja i czerwca to czas, gdy w wielu sołectwach organizowane są rodzinne festyny z okazji Dnia Dziecka. Nie inaczej było 28 maja na terenie Szkoły Podstawowej w Masłowie.

Wszystkich przybyłych na festyn przywitała Dyrektor Szkoły Podstawowej w Masłowie - Paulina Pierchorowicz-Rączka, która podziękowała za przybycie oraz pomoc w organizacji wydarzenia burmistrzowi Markowi Długozimie, a także sołtysom: Jolancie Kot, Tadeuszowi Jakubowskiemu, Edwardowi Sikorze, który jest jednocześnie Radnym Rady Miejskiej w Trzebnicy oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację festynu.

- Drodzy Państwo prawie 100 lat tremu Janusz Korczak powiedział, że uśmiech dziecka jest najważniejszy, pewnie się ze mną zgodzicie, że ten uśmiech, który się dzisiaj pojawia na twarzach naszych dzieci, cieszy nie tylko rodziców, dziadków, ale i nas - nauczycieli oraz całą naszą społeczność. Życzę, by ten Dzień Dziecka oraz świąteczny nastrój trwał bardzo długo i życzę także wszystkim na co dzień tego wspaniałego uśmiechu i radości - dodała na zakończenie powitania dyrektor szkoły.

Burmistrz Marek Długozima podziękował za zaproszenie i możliwość udziału w tym rodzinnym wydarzeniu:

- Szanowna Pani Dyrektor, drodzy sołtysi, drogie dzieci, Szanowni Państwo. Ogromnie się cieszę, że w tak piękny słoneczny dzień możemy się tutaj spotkać. Dziękuję za zaproszenie oraz za wsparcie sołtysów i radnego, bez których nie byłoby możliwe takie spotkanie.

Burmistrz dodał również, że jest pod ogromnym wrażeniem tego, co zrobiła dyrektor dla tej szkoły i społeczności, dzięki czemu mała placówka znalazła zupełnie nowy rytm w swoim funkcjonowaniu.

Marek Długozima przypomniał także, o tym, że planowane jest wybudowanie w Masłowie nowej świetlicy. Zapewnił, że na inwestycje zostały zabezpieczone odpowiednie środki i ma nadzieje, że jeszcze w tym roku prace ruszą.

Podczas pikniku, swoje talenty artystyczne zaprezentowały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Masłowie. Odbyły się występy wokalne na boisku szkolnym, a także można było obejrzeć prace plastyczne dzieci, które były eksponowane na dziedzińcu szkolnym. Na terenie szkoły odbywały się także różnego rodzaju zabawy i konkursy dla dzieci, dostępne były dmuchańce oraz stoisko z malowaniem twarzy.

Oprócz tego, festyn odwiedzili policjanci i strażacy. Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie w trakcie wakacyjnego wypoczynku oraz podstawowych zasadach ruchu drogowego. Informowali o noszeniu odblasków, które dbają o widoczność na drodze. Najmłodsi mieli okazję usiąść za kierownicą radiowozu, ubrać elementy munduru i poczuć się jak prawdziwi policjanci.

Duże zainteresowanie i ogromną radość wzbudziła zarówno maskotka dolnośląskiej Policji – komisarz Lew, jak i maskotka gminy Trzebnica - SuperKot.