• EN
  • DE
  • UA

Trzebnica przyjazna rodzinie - Wielki Finał Dni Rodzin

Od 21 do 27 maja po raz 9. świętowaliśmy Trzebnickie Dni Rodziny, których ideą jest promowanie wartości rodzinnych. W ramach wydarzenia, jak co roku, na uczestników czekało mnóstwo propozycji wspólnego spędzenia czasu. Wśród nich znalazły się rodzinne warsztaty robienia pizzy czy sushi, gra terenowa, sesja fotograficzna, gry i zabawy sportowe, wykłady i wiele innych. Podsumowaniem tygodnia pełnego atrakcji był sobotni Wielki Finał na trzebnickich stawach.

Otwarcia finału dokonał burmistrz Marek Długozima, który blisko dekadę temu zapoczątkował rodzinne święto w Trzebnicy. Jak podkreślił w swoim przemówieniu, Dni Rodziny zostały powołane do życia po to, aby trzebnickie rodziny podarowały swoim bliskim to, co najcenniejsze – czas. – Gdy dziewięć lat temu wyszedłem z propozycją utworzenia Trzebnickich Dni Rodzin nie spodziewałem się, że będą cieszyły się tak dużym zainteresowaniem i staną się jednym z ważniejszych wydarzeń organizowanych w Gminie Trzebnica. Tradycyjnie, zwieńczeniem tygodnia obchodów Dni Rodzin w Trzebnicy jest Przemarsz Rodzinny wokół stawów, który prowadzą Trzebnickie Mażoretki. Ten przemarsz to pewnego rodzaju manifestacja rodzinnych wartości, ponieważ rodzina to fundament, od którego wszystko się zaczyna. Gmina Trzebnica w sposób szczególny stawia na wartości związane z rodziną i stale podejmuje działania służące poprawie komfortu ich życia. To właśnie z myślą o trzebnickich rodzinach powstają place zabaw, żłobki, przedszkola i inne miejsca spotkań. Dzisiaj, podczas finału, są liczne atrakcje dla najmłodszych i ich rodzin. Przepiękna słoneczna pogoda jeszcze bardziej sprzyja rodzinnemu świętowaniu. Życzę wspaniałej zabawy i już teraz zapraszam za rok, na jubileuszowe 10. Trzebnickie Dni Rodziny – powiedział burmistrz Marek Długozima.

Podczas sobotniego finału można było m.in. zobaczyć pokaz umiejętności tanecznych Trzebnickich Mażoretek, wysłuchać piosenek Disneya w wykonaniu sekcji wokalnej „Shining Stras” działającej w GCKiS, czy obejrzeć pokaz Capoeira i Jumple lub zwiedzić wystawę sekcji fotograficznej „Laboratorium Kadr”. Na scenie między stawami wystąpili także laureaci 27. Trzebnickiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Biedronka”. Dodatkowo uczestnicy mogli wziąć udział w warsztatach beatboxu i sitodruku. Nie zabrakło dmuchańców i strefy animacji sportowych z licznymi przeszkodami, grami i zabawami. Jedną z ciekawych atrakcji był także Book Truck. Mobilna Księgarnia Tajnych Komplementów, gdzie oprócz zakupienia nowych książek, można było napić się kawy. W trakcie imprezy na swoje stoisko zapraszała także Gmina Trzebnica, gdzie na odwiedzających czekała nowa gra terenowa po terenach dawnego uzdrowiska. Zagadki w formie rymowanek oraz piękne grafiki gry prowadziły uczestników do kolejnych punktów. Każdy, kto ukończył grę, otrzymał na gminnym stosiku nagrodę wraz z kuponem na odbiór nagrody dodatkowej, którą będzie mógł odebrać na jednym ze zbliżających się wernisaży w Galerii Trzebnickiej.

Jak mówili uczestnicy sobotniego Finału, organizacja takich imprez w Trzebnicy jest bardzo dobrym pomysłem. – Każdego roku bawimy się tu bardzo dobrze i cieszymy się, że takie wydarzenia odbywają się w mieście. Przez cały tydzień dużo się działo. Dzisiaj jest podobnie, również dużo propozycji dla rodzin z dziećmi. Wspaniała atmosfera, w pięknym miejscu, w otoczeniu stawów i do tego wspaniała pogoda. Warto tu było przyjść – podsumowała Pani Małgorzata, mieszkanka Trzebnicy.

9. Trzebnickie Dni Rodzin zakończyło ogniste uliczne widowisko w wykonaniu Szafa Show. Widzimy się za rok!