Urząd Miejski w Trzebnicy informuje, że w związku z wystąpieniem awarii sieci telefonicznej kontakt telefoniczny z urzędem jest utrudniony. Obecnie trwają prace mające na celu jak najszybsze usunięcie awarii. Przepraszamy za utrudnienia  |  Godziny pracy Urzędu Miejskiego w Trzebnicy: PON. WT. CZW.: 7:30-15:30  ŚR.: 7:30-16:00  PT.: 7:30-15:00   

  • EN
  • DE
  • UA

Dofinansowanie dla UTW „Tęcza”

Stowarzyszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Tęcza” w Trzebnicy otrzymało dofinansowanie na realizację zadań publicznych: „Dzielmy miłość jak opłatek” i „Jak dobrze nam… na Kociej Góry wspiąć się grzbiet” o łącznej kwocie 2000 zł. W podpisaniu umowy uczestniczyli burmistrz Marek Długozima, prezes UTW Halina Wawruszczak i skarbnik Cecylia Niebrzydowska.

- W tym roku pragniemy zorganizować Marsz Nordic Walking, który nie tylko pozwoli nam poznać bliżej nasze piękne okolice, ale i pogłębić wiedzę na temat rewitalizacji Winnej Góry, gdzie powstaje Trzebnicki Park Kulturowy. Na samym szczęście przeprowadzimy zabawy zręcznościowe i gry terenowe dla uczestników marszu. Na zakończenie planujemy poczęstunek i zabawę przy muzyce. Zakładamy, że w marszu weźmie udział ok. 60 osób – powiedziała prezes Halina Wawruszczak i dodała: - Dodatkowo, otrzymane wsparcie finansowe przeznaczymy na organizację spotkania wigilijnego naszego stowarzyszenia. Każdego roku seniorzy UTW spotykają się, by dzieląc się opłatkiem, złożyć sobie nawzajem świąteczne życzenia. Kolacja ma uroczystą oprawę, uczestniczą w niej zaproszeni goście i członkowie.

Stowarzyszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Tęcza” w Trzebnicy istnieje od 2009 roku. Jego głównym celem jest poprawa jakości życia osób starszych. Stowarzyszenie prowadzi działalność edukacyjną, zdrowotną i kulturalną skierowaną do seniorów. W ramach jego działalności odbywają się wykłady, seminaria, zajęcia z obsługi komputera, a także organizowane są różne wyjazdy i wycieczki. W trosce o dobrą kondycję i zdrowie w ofercie UTW znajdują się również zajęcia gimnastyczne. W ramach działalności stowarzyszenia powstał m.in. Teatr Tańca „Impresja”, sekcja literacka i chór UTW „Tęcza”.

IMG_2233.jpeg