Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Pierwsze kamery zamontowane

We wtorek 9 lipca rozpoczął się proces montażu kamer potrzebnych w nowopowstającym systemie monitoringu miejskiego. Dwie pierwsze kamery zawisły odpowiednio na rogu budynku Urzędu Miejskiego oraz na słupie oświetleniowym znajdującym się na ulicy Ks. Bochenka (obok banku PKO).

Przypomnijmy, że docelowo w Trzebnicy maja zostać zainstalowane 24 kamery - w najważniejszych punktach miasta i pracujące 24 godziny na dobę. Sprawdzony w innych miastach system ma podnieść poziom poczucia bezpieczeństwa, pełniąc przede wszystkim rolę prewencyjną. Według danych Komendy Stołecznej Policji, w miejscach objętych monitoringiem, po zainstalowaniu kamer przestępczość spada o 50-60%. Na zachodzie Europy monitoring miejski jest już standardem od wielu lat.

Nie należy obawiać się również o swoją prywatność - system funkcjonuje w taki sposób, że nawet w momencie kiedy oko kamery skieruje się na prywatne okno, obraz zostaje zamazany automatycznie. Podgląd na żywo monitorowany będzie ciągle przez przeszkolonych do tego zadania pracowników, którzy widząc niepokojące zdarzenia mogą natychmiast wysłać w to miejsce odpowiednie służby. Obraz z kamer rejestrowany będzie na dyskach w centrali, znajdującej się w siedzibie Straży Miejskiej. Materiał zebrany z nagrań, zgodnie z obowiązującym prawem, przechowywany będzie maksymalnie 60 dni, a jeśli uprawniony do tego organ (policja, prokuratura lub sąd) nie złoży wniosku o przekazanie go, wtedy zostanie skasowany.

Galeria zdjęć:
IMG_8678.jpeg
IMG_8686.jpeg
IMG_8660.jpeg
IMG_8656.jpeg
IMG_8645.jpeg
IMG_8642.jpeg