Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Prace przy budowie Szkoły Podstawowej nr 2 wznowione!

Od początku lipca wznowione zostały prace przy budowie nowej siedziby Szkoły Podstawowej nr 2. Prace podzielono na 6 etapów, które realizowane są równolegle przez wyłonione w przetargu firmy. Dzięki mniejszym zakresom poszczególnych etapów prac, do przetargu mogły stanąć mniejsze, lokalne firmy. W efekcie wiele osób z terenu miasta i gminy znalazło zatrudnienie przy dokończeniu największej obecnie gminnej inwestycji.

Gdy tylko pojawiło się realne zagrożenie niedotrzymania terminu zakończenia budowy przez głównego wykonawcę, podjąłem szybkie i zdecydowane działania, by temu zaradzić. Odstąpiliśmy od umowy z dotychczasowym wykonawcą, przeprowadziliśmy inwentaryzację wykonanych do tej pory prac i rozpisaliśmy przetargi na 6 głównych zadań, co pozwoliło na szybkie wznowienie zatrzymanych robót – mówi burmistrz Marek Długozima i dodaje: Dzięki temu zdążymy zakończyć szkołę jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego, choć nie ukrywam, że zadanie nie jest łatwe. Aby móc nadzorować na bieżąco postępy prac, zrezygnowałem z planowanego wcześniej na ten czas urlopu. Zrobię wszystko co w mojej mocy, by dzieci i pracownicy Szkoły Podstawowej nr 2 mogli rozpocząć rok szkolny w nowej placówce.

Jeden z właścicieli firm pracujących na budowie – Marek Krzak z Trzebnicy: Dokończenie inwestycji w dużej mierze powierzono lokalnym firmom. Dzięki temu ludzie z tego terenu mają pracę. W większości jesteśmy mieszkańcami trzebnickiej gminy, dlatego tym bardziej zależy nam na terminowym ukończeniu tej inwestycji.

Termin ukończenia przyległego do szkoły podstawowej budynku szkoły muzycznej został przesunięty na następny rok, jednak jeszcze teraz trwa kompleksowa wymiana pokrycia dachowego.

Równolegle z pracami przy Szkole Podstawowej trwa gruntowna przebudowa ulic: 3-go Maja i Wesołej, zlokalizowanych przy wspomnianej inwestycji. Tak jak przy wcześniejszych inwestycjach drogowych, wymieniana zostaje cała sieć kanalizacyjna i wodociągowa oraz powstają dodatkowe miejsca parkingowe i nowe oświetlenie.

IMG_8196.jpeg
Wznowione prace przy SP2

IMG_8239.jpeg
Wymiana pokrycia dachowego na budynku Szkoły Muzycznej

IMG_8245.jpeg
Wymiana pokrycia dachowego na budynku Szkoły Muzycznej

IMG_8282.jpeg
B
urmistrz (w środku) wraz z procownikami Urzędu Miejskiego osobiście nadzoruje postęp prac  

IMG_8365.jpeg
Kompleksowa przebudowa ulic: 3-go Maja i Wesołej wraz z kanalizacją, wodociągami i miejscami parkingowymi

IMG_8285.jpeg
Kompleksowa przebudowa ulic: 3-go Maja i Wesołej wraz z kanalizacją, wodociągami i miejscami parkingowymi