Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Bijemy rekord Polski!

Kolejny po Romanie Węglarskim trzebniczanin z grupy rowerowej Szerszenie Trzebnica wyrusza w podróż dookoła Polski, by pobić rekord. Henryk Zięba planuje pokonać 4111 km w zaledwie 15 dni, jadąc wzdłuż granic naszego państwa. Dzień przed startem, Henryka Ziębę wraz z kolegami kolarzami żegnał Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima.

W zeszłym roku Roman Węglarski zdobył rekord Polski, w 16 dni pokonując trasę o długości 4000 km. Jak sam przyznaje była to podróż bardzo wymagająca fizycznie i psychicznie, ale też dająca ogromną satysfakcję i wiele niezapomnianych wspomnień. Pan Roman osobiście namawiał swojego kolegę z drużyny Szerszenie Trzebnica – Henryka Ziębę do próby pobicia jego rekordu i udziału w Maratonie Rowerowym Dookoła Polski. Wraz z trzebniczaninem w tegorocznej edycji wydarzenia startują: Marek Zadworny (Rewal) oraz Zbigniew Dudas (Barlinek). Aby zdobyć kolejny rekord, podczas pierwszych dni maratonu panowie muszą przejechać około 300-350 km dziennie, natomiast w drugiej fazie, gdy dojadą już w tereny górzyste, około 200-250 km dziennie.

Życząc powodzenia w dążeniu do celu i zdobycia nowego rekordu Polski, jak i bezpiecznej podróży przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, burmistrz Marek Długozima żegnał Henryka Ziebę na trzebnickim Rynku wraz z kolarską grupą wsparcia. Na ręce śmiałka przekazana także została promocyjna flaga Gminy Trzebnica.

IMG_8297.jpeg
Pożegnanie i życzenia powodzenia dla Henryka Zięby na trzebnickim Rynku. 

IMG_8304.jpeg
Promocyjna flaga Gmniy Trzebnica będzie towarzyszyła Herykowi Ziębie w Rowerowym Maratonie dookoła Polski.

IMG_8323.jpeg
Zeszłoroczny rekordzista - Roman Węglarski oraz zamierzający pobić jego wynik Henryk Zięba.

IMG_8330.jpeg
Trzebniczanin Henryk Zięba może liczyć na mocną kolarską grupę wsparcia, trzymającą kciuki za powodzenie jego wyprawy.

IMG_8343.jpeg
Aby pobić dotychczasowy rekord, Henryk Zięba musi pokonać 4111 km w 15 dni.