• EN
  • DE
  • UA

Z okazji Dnia Kobiet trzebnickie Panie otrzymały w prezencie wspaniały koncert

8 marca w sali widowiskowo-kinowej Gminnego Centrum Kultury i Sztuki odbył się wyjątkowy wieczór pełen muzyki i poezji. Na zaproszenie Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimy na koncert „Z kobietą w tytule” przyszło wielu gości, którzy w konsekwencji dostali wiele pozytywnych wrażeń i wzruszeń.

Burmistrz złożył życzenia obecnym na Dniu Kobiet Paniom słowami: - Bardzo się cieszę, że mimo kapryśnej pogody tak licznie przybyłyście dziś drogie Panie na nasz wspaniały koncert. Ten świąteczny wieczór jest dla nas okazją do pochwalenia się niesamowitymi kobietami z Trzebnicy. Kobieta jest doskonałym dziełem Boga, któremu największe umysły poświęciły swoje najlepsze utwory. Życzę Wam więcej wewnętrznej radości, która pozwoli Wam cieszyć się dzisiejszym wydarzeniem, również jak i każdym dniem swojego życia – podsumował.

Ducha twórczości nadała wydarzeniu autorka scenariusza trzebnicka poetka Danuta Kamińska. Jej wiersze stały się ozdobą wieczoru i stworzyły swego rodzaju podróż po Trzebnicy, podczas której wszyscy obecni mieli okazję spotkać i poznać wspaniałe mieszkanki naszego miasta, a także rozpoznać się w wyjątkowych wersach poetyckich.

Trzebnickie Mażoretki, na czele z trenerką Wiktorią Stachurą, przygotowały swoje najlepsze występy dla gości. Niezapomnianą muzykę zagrali nauczyciele i uczniowie z Gminnej Szkoły Muzycznej I stopnia im. prof. E. Kajdasza w Trzebnicy w składzie: Kamil Podlejski (wokal i klarnet), Beata Krzenciessa (wokal), Sonia Markiewicz (fortepian), Mateusz Boduch (saksofon), Michał Jakubowski (gitara), Hanna Dybała (wokal), Oliwia Mnich (wokal). Zachwycili publiczność niezrównanym wykonaniem zarówno klasycznych i znanych utworów, jak i nowoczesnych popowych kompozycji, które idealnie wpasowały się w klimat święta.

Na zakończenie wieczoru Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima podziękował wszystkim zaangażowanym osobom w organizację koncertu, a zwłaszcza pani Danucie Kamińskiej, wręczył kwiaty oraz złożył najserdeczniejsze życzenia wszystkim kobietom z Gminy Trzebnica. Po koncercie na Panie czekały również miłe słodkie upominki oraz tomiki wierszy pani Danuty Kamińskiej, które każda mógła otrzymać w prezencie z okazji tego wspaniałego święta.