Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88     *     Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w piątek 12 czerwca 2020 r. Urząd Miejski w Trzebnicy będzie nieczynny. W zamian Urząd będzie otwarty w godz. 7:30-15:00 w sobotę 27 czerwca. Zachęcamy do korzystania w tym czasie z Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej - ePUAP.

  • EN
  • DE

Rolls Royce & Bentley znowu w Trzebnicy!

11 lipca do Trzebnicy wjechała kolumna wyjątkowych aut. Przez trzy godziny mieszkańcy i turyści mogli podziwiać samochody Rolls Royce & Bentley na trzebnickim Rynku. Już po raz drugi w naszym mieście zorganizowano część Międzynarodowego Zlotu samochodów marki Rolls Royce & Bentley, który odbywa się we Wrocławiu.

Samochody można było oglądać, fotografować, zadawać pytania ich właścicielom, a przy odrobinie szczęścia i uprzejmości uczestników zlotu nawet zasiąść na chwilę za kierownicą tych wspaniałych maszyn. A było co podziwiać. Najstarsze auta zlotu pochodzą z lat 20. i 30. XX wieku, najmłodsze ma zaledwie dwa lata i to ono wygrało w Konkursie Elegancji, jako najpiękniejsze. Po wizycie w Trzebnicy uczestnicy skierowali się do Oleśnicy.

W 2009 roku właściciele tych wyjątkowych aut przyjechali do Trzebnicy zaledwie na godzinę, wywołując wśród trzebniczan spore zainteresowanie. Tym razem ponad 20 pojazdów zawitało do naszego miasta na ponad trzy godziny. W tym czasie część uczestników zlotu zwiedzała miasto, na czele z Międzynarodowym Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej.

IMG_8818.jpeg
Uczestnicy zlotu wjechali do Trzebnicy pod eskortą policji.

IMG_8860.jpeg
Przepiękne i wyjątkowe auta cieszyły się dużym zainetersowaniem trzebniczan.

IMG_8914.jpeg
Dwa najstarsze auta zlotu.

IMG_8936.jpeg
Każdy mógł zagłosować na - jego zdaniem - najpiękniejsze auto zlotu.

IMG_8958.jpeg
Zwyciężył jeden z najmłodszych samochodów pokazu.

IMG_8959.jpeg
Wszystkie prezentowane auta były w doskonałym stanie technicznym i niezwykle zadbane.

IMG_9008.jpeg
Relację ze zlotu przygotowuje telewizja TVN24, jej reporterzy byli także w Trzebnicy.

IMG_9019.jpeg
Niespodziewanie i spontanicznie do zlotu dołączyły równie zadbane i wyjątkowe auta trzebniczan.

IMG_9073.jpeg
Zastępca Burmistrza Gminy Trzebnica Jerzy Trela wręczył zwycięzcom Konkursu Elegancji pamiątkową statuetkę.