Szanowni Państwo, od 3 lipca (do 1 września) obowiązują nowe godziny pracy Urzędu Miejskiego w Trzebnicy: PON.-PT. 7:00-15:00

  • EN
  • DE
  • UA

Regionalny System Ostrzegania

Burmistrz Gminy Trzebnica przypomina mieszkańcom o możliwości korzystania z Regionalnego Systemu Ostrzegania (RSO). To darmowa i powszechna usługa umożliwiającą powiadamianie obywateli o zagrożeniach, dostępna m. in. poprzez telefony komórkowe.

W RSO umieszczane są różnego rodzaju komunikaty, w tym ostrzeżenia meteorologiczne oraz hydrologiczne. W systemie generowane są też inne ostrzeżenia odwołujące się do miejscowych zagrożeń. Ponadto, w RSO dostępne są poradniki dotyczące m. in. tego jak udzielić pierwszej pomocy lub jak zachować się podczas burzy, powodzi czy ataku terrorystycznego. Komunikaty i ostrzeżenia zamieszczane w RSO generuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji - w zależności od zasięgu zagrożenia.

Informacje dotyczące funkcjonowania RSO, możliwość pobrania oraz film informujący, jak korzystać z najnowszej wersji aplikacji, znajdują się pod adresem: https://www.gov.pl/web/mswia/regionalny-system-ostrzegania.

Bezpłatna aplikacja dostępna jest dla poszczególnych systemów operacyjnych (Android, iOS, Windows Phone). Aplikację można również wyszukać w dowolnej przeglądarce po słowach kluczowych "RSO" oraz "Regionalny System Ostrzegania".