Wniosek o preferencyjny zakup węgla - dowiedz się więcej  |  Godziny pracy Urzędu Miejskiego w Trzebnicy: PON. WT. CZW.: 7:30-15:30  ŚR.: 7:30-16:00  PT.: 7:30-15:00   

  • EN
  • DE
  • UA

Nasze wspólne kolędowanie

„Lulajże Jezuniu”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Cicha noc” to tylko kilka z najpiękniejszych kolęd i pastorałek, które wybrzmiały podczas tegorocznego kolędowania w Klasztorze Św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy. Koncert pod honorowym patronatem Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimy pn. „Nasze wspólne kolędowanie” odbył się 6 stycznia z okazji obchodów Święta Objawienia Pańskiego.

Wśród wspaniałych artystów znalazła się trzebniczanka Marta Lenart, która przepięknie zaśpiewała jedne z najpiękniejszych pieśni bożonarodzeniowych, na gitarze przygrywał jej Mirosław Cudak. Występ przeplatany był kolędami w wykonaniu Krotoszyńskiego chóru „Cantate Domino” pod dyrekcją Małgorzaty Zuchowicz.

– Wspólne kolędowanie jest jedną z najpiękniejszych polskich tradycji, którą z pewnością warto pielęgnować. Śpiewanie kolęd łączy pokolenia i pozwala nam trwać w pięknym klimacie Świąt Bożego Narodzenia. Przepiękne głosy artystów stworzyły wspaniałą i magiczną atmosferę pełną ciepła, radości i pokoju. Dzisiejszy koncert i tak liczne grono słuchaczy są dowodem na to, jak mocno zakorzenione są w nas polskie tradycje, dające poczucie przynależności i wspólnoty. Mówiąc o tym, swoje myśli kieruję w stronę naszych ukraińskich sąsiadów, którzy znaleźli się w niezwykle trudnej sytuacji. Łączymy się z nimi całym sercem, modląc się o pokój i szybkie rozwiązanie konfliktu. Mocno wierzę, że trauma, której doświadcza Ukraina wkrótce się zakończy, a wolność i sprawiedliwość wypełnią ten kraj – powiedział burmistrz Marek Długozima.

Finałem koncertu było odśpiewanie kolędy przez Chór Sióstr Boromeuszek. W ramach podziękowań za wspólne kolędowanie wszyscy artyści otrzymali od sióstr ręcznie wykonane pierniki. Po koncercie na wszystkich przybyłych czekał słodki poczęstunek.