• EN
  • DE
  • UA

Komunikat ws. zakupu węgla po cenie preferencyjnej

Szanowni Państwo!

Informujemy, że w związku z chwilowym brakiem ciągłości realizacji dostaw węgla ze strony Polskiej Grupy Górniczej S.A., chwilowo wstrzymujemy sprzedaż węgla po preferencyjnej cenie.

Wznowienie dostaw zapowiedziane jest po Nowym Roku, w związku z powyższym osoby, które we wniosku zgłosiły chęć zakupu 1,5 tony węgla w 2022 r. i 1,5 tony w 2023 r. , a jeszcze go nie zakupiły, będą mogły kupić 3 tony po Nowym Roku w miarę dostępności surowca na podstawie nowych wniosków.

Do końca 2022 roku pula otrzymanego przez gminę węgla została wyczerpana i nie ma możliwości zakupu go do czasu wznowienia dostaw z PGG S.A. po Nowym Roku. Wnioski o zakup węgla rozpatrywane są według kolejności zgłoszeń.

Informujemy ponadto, że do czasu wznowienia dostaw wstrzymujemy również przyjmowanie wniosków o zakup węgla po preferencyjnych cenach. O dalszej możliwości jego zakupu będziemy Państwa informować na bieżąco.

image.png

  • Informacja o sprzedaży węgla przez gminę w 2023

    image.png

    Szanowni Państwo, przypominam wszystkim mieszkańcom zainteresowanym zakupem węgla na zasadach preferencyjnych o konieczności ponownego złożenia wniosku o zakup węgla. Wnioski można składać nie wcześniej niż 1 stycznia 2023 roku. Wszystkie wnioski złożone wcześniej pozostaną bez rozpatrzenia. Wymóg ten dotyczy zarówno tych osób, które zakupiły węgiel na zasadach preferencyjnych w roku 2022, jak też tych, które w roku 2022 złożyły wniosek o zakup węgla, ale go nie zakupiły. Wymóg taki nakładają zapisy ustawy z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych.