Wniosek o preferencyjny zakup węgla - dowiedz się więcej  |  Godziny pracy Urzędu Miejskiego w Trzebnicy: PON. WT. CZW.: 7:30-15:30  ŚR.: 7:30-16:00  PT.: 7:30-15:00   

  • EN
  • DE
  • UA

Otwarcie boiska w Jaźwinach

W Jaźwinach oficjalnie otwarte zostało boisko wielofunkcyjne. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał burmistrz Marek Długozima wspólnie z sołtys Moniką Kolczak-Paszkiewicz oraz byłą sołtys i radną rady Miejskiej Barbarą Trelińską, a także przedstawicielami dzieci.

Nowy obiekt poświęcił ks. dziekan Krzysztof Dorna. Burmistrz Marek Długozima podkreślił jak dużą pracę wykonała sołtys Monika Kolczak-Paszkiewicz podczas zbierania głosów w Budżecie Obywatelskim: -   Powstałe boisko to wielka determinacja i upór Pani sołtys oraz mieszkańców Jaźwin, którzy z dużym poświęceniem zbierali podpisy pod swoim projektem. Cała akcja zakończyła się sukcesem i dziś możemy otwierać to piękne, wielofunkcyjne boisko. Powołując do życia Budżet Obywatelski Gminy Trzebnica przyświecała mi właśnie ta idea, by to mieszkańcy takich miejscowości jak Jaźwiny, mogli decydować o kierunku swojego rozwoju – podkreślił burmistrz i dodał: - W ostatnim czasie w Jaźwinach powstała droga łącząca miejscowość z Koczurkami, co jest ważne z punktu widzenia wspólnej parafii, ale także ze względu na dojazd dzieci do szkoły. Wraz z Panią sołtys planujemy także remont placu zabaw oraz świetlicy. Cieszę się, że Jaźwiny tak prężnie się rozwijają i Pani Monika Kolczak-Paszkiewicz kontynuuje dobrą pracę wykonywaną wcześniej przez Panią Barbarę Trelińską. Do tego wszystkiego należy dodać działania ks. dziekana Krzysztofa Dorny, który jest dobrą duszą tej parafii i zawsze służy mieszkańcom radą i swoją pomocą– powiedział burmistrz Marek Długozima, który na ręce sołtys przekazał gratulację oraz akt przekazania boiska.

Pani sołtys w swoim przemówieniu dziękując powiedziała: - Wszyscy wyczekiwaliśmy tej chwili, która dziś oficjalnie nastąpiła. W imieniu własnym, wszystkich mieszkańców, a przede wszystkim dzieci dziękuję Panie burmistrzu za to, że dał nam pan możliwość, by to boisko powstało, że powołał pan do życia Budżet Obywatelski, a później zamienił nasz głos w czyn i wybudował tę inwestycję. Obiecujemy, że boisko będziemy wykorzystywać do wspólnej integracji i do samorozwoju sportowego. Dziękujemy za wszystkie inne inwestycje dokonane, ale także te, które obiecał Pan w najbliższym czasie zrealizować – podkreśliła Monika Kolczak-Paszkiewicz.

Otwarcie zakończył miniturniej rzutów karnych, a później już oficjalnie dzieci mogły korzystać z najnowszej inwestycji w Jaźwinach.