Wniosek o preferencyjny zakup węgla - dowiedz się więcej  |  Godziny pracy Urzędu Miejskiego w Trzebnicy: PON. WT. CZW.: 7:30-15:30  ŚR.: 7:30-16:00  PT.: 7:30-15:00   

  • EN
  • DE
  • UA

Ruszyły prace

Trwa pierwszy etap rewitalizacji Parku Miejskiego im. Marii i Lecha Kaczyńskich. Na ten cel przeznaczone zostało 3 mln 59 tys. zł, wykonawcą została firma PB Haus Sp. z o.o.

Obecnie prowadzone są prace polegające na zrywaniu starej nawierzchni ścieżek rekreacyjnych. Rewitalizacja terenu zakłada montaż ławek, wykonanie nowych ścieżek i oświetlenia. Będzie to miejsce spacerów, odpoczynku i spotkań, będzie ono również nosiło walory edukacyjne i patriotyczne. Jednocześnie burmistrz zapewnił, że inwestycja z pewnością nie naruszy godności pochowanych tu ponad 60 lat temu osób różnych wyznań. Ich szczątki zostały ekshumowane w latach 70.

 - Zgodnie z moją obietnicą daną mieszkańcom, ruszyły prace w Parku Miejskim, by mógł on odzyskać swój urok i na powrót stać się miejscem relaksu i wytchnienia dla trzebniczan. Na ten cel, na moją prośbę, Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki z ogólnej rezerwy budżetowej przekazał dla Gminy Trzebnica kwotę 2 454 300 zł. Park miejski przy sądzie wymagał rewitalizacji od dłuższego czasu. Jest to jeden z centralnych punktów naszego pięknego miasta i jeden z większych parków – powiedział burmistrz Marek Długozima, na którego wniosek park został nazwany imieniem śp. Pary Prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich. Na zrewitalizowanym terenie znajdzie się specjalna aleja poświęcona pamięci tragicznie zmarłej Pary Prezydenckiej.

A co o rewitalizacji myślą mieszkańcy? – To dobrze, że ten park nie będzie już straszył swoim wyglądem, znajduje się on w centralnym punkcie miasta i powinien być miejscem, gdzie wszyscy mieszkańcy będą chętnie przychodzić, żeby odpoczywać wśród zieleni – mówi pan Krzysztof, a pani Iza dodaje: - To bardzo dobra decyzja burmistrza, widziałam wizualizacje i będzie tu bardzo ładnie. Czekam na wiosnę i możliwość spacerów w odrestaurowanej przestrzeni.

Drugi etap rewitalizacji wykonany zostanie już w przyszłym roku.