Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Święto w pustelni

23 czerwca w kościele w Lesie Bukowym odbyła się uroczystość odpustowa ku czci Czternastu Świętych Wspomożycieli, połączona z poświęceniem ołtarza polowego i jubileuszem 25-lecia kapłaństwa rektora kościoła ks. Andrzeja Uruskiego SDS.

- Powołanie jest wielkim darem, a pierwszym zadaniem kapłana jest uobecniać Boga w świecie – przypomniał ks. Krzysztof Seweryn SDS, który podczas uroczystości odpustowych głosił Słowo Boże. - I choć miejsce to zwie się pustelnią, to znając Twój zapał i energię ks. Andrzeju, wiem, że będzie to przestrzeń działania – zwrócił się do jubilata.
Na mszy św. obecni byli: prowincjał Polskich Salwatorianów ks. Piotr Filas SDS, kustosz Sanktuarium św. Jadwigi Śl. ks. Jerzy Olszówka, współbracia Salwatorianie, a także liczni goście. Na uroczystość przyjechali parafianie z parafii, w których ks. Andrzej Uruski pełnił swoją posługę, m.in. z Międzywodzia i z Zakopanego.
Obecni byli również przedstawiciele władz samorządowych. Burmistrz Marek Długozima i wiceburmistrz Jadwiga Janiszewska złożyli ks. Andrzejowi życzenia i zapewnili o wsparciu przy pracach w Kościele Leśnym.
Wcześniej 11 czerwca została podpisana umowa, na mocy której Gmina Trzebnica udzieli wsparcia i w najbliższym czasie zostanie wykonany remont alejek przy Kościele w Lesie Bukowym oraz renowacja Groty z ołtarzem. Powstanie także mały parking dla rowerów.

Kościół pod wezwaniem Czternastu Świętych Wspomożycieli wraz z Grotą Matki Boskiej z Lourdes (wzniesiona w 1926 r.), umiejscowiony w otoczeniu Lasu Bukowego, stanowi jeden z piękniejszych zabytkowych miejsc Trzebnicy. Chętnie odwiedzają go zarówno mieszkańcy, jak i turyści.

IMG_7689.jpeg Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. Piotr Filas SDS prowincjał Polskich Salwatorianów.

IMG_7667.jpeg Przy udziale orkiestry dętej odśpiewano gromkie Sto lat.

IMG_7697.jpeg Na górlaską nutę życzenia zaśpiewali także przyjaciele z Zakopanego.

IMG_7676.jpeg Parafianie i goście podczas uroczystości odpustowych.

IMG_7692.jpeg

IMG_7710.jpeg Burmistrz Marek Długozima i wiceburmistrz Jadwiga Janiszewska przekazali najserdeczniejsze życzenia w imieniu wspólnoty samorządowej.

IMG_7718.jpeg Przedstawiciele parafii z Zakopanego, w której do niedawna ks. Uruski pełnił swoją posługę.