• EN
  • DE
  • UA

DOGtrekking 2022 za nami!

W sobotę 10 września po raz siódmy Gmina Trzebnica wspólnie z Trzebnickim Klubem Psa zorganizowała zawody w Dogtrekkingu. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima.

Tradycyjnie już start zawodów został zlokalizowany na terenie Gminnego Parku dla Psów „4 Łapy”. Tam też prowadzona była rejestracja zawodników i odprawa weterynaryjna, podczas której sprawdzano stan zdrowia każdego psa. W tym roku uczestnicy mieli do wyboru dwie trasy: 7-kilometrową i 13-kilometrową. Sposób pokonania trasy był dowolny. Ważne było, aby po drodze, kierując się mapką, zaliczyć wszystkie punkty kontrolne i wykonać przypisane do nich zadania. Tak jak miało to miejsce w poprzednich edycjach, część zawodników zdecydowała się biec ze swoim czworonożnym przyjacielem przypiętym do specjalnej uprzęży amortyzującej, inni natomiast wybrali spacer bądź marszobieg. Obie trasy prowadziły po malowniczych terenach Lasu Bukowego i Wzgórz Trzebnickich.

Jak podkreślają organizatorzy, w Dogtrekkingu chodzi przede wszystkim o aktywne spędzenie czasu ze swoim czworonożnym towarzyszem, integrację opiekun-pies i satysfakcję z pokonania trasy. Liczy się dobra zabawa, rywalizacja natomiast jest sprawą drugorzędną.

Zgromadzonych na starcie zawodników przywitali burmistrz Marek Długozima oraz prezes Trzebnickiego Klubu Psa Małgorzata Miśta. – Z dumą obserwuję jak zainteresowanie Trzebnickim Dogtrekingiem z roku na rok rośnie. To pokazuje jak ważna jest organizacja przedsięwzięć, dających miłośnikom zwierząt możliwość aktywnego spędzania czasu ze swoimi pupilami. Tydzień temu w nowej Hali Widowiskowo-Sportowej obyła się Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych, a dzisiaj rozgrywają się VII już Trzebnickie Zawody w Dogtrekkingu – powiedział burmistrz i dodał: - Oczywiście nie byłoby to możliwe, gdyby nie ogromne zaangażowanie i wielkie serce takich osób jak pani Małgorzata Miśta czy państwo Magdalena i Paweł Orzechowscy, a także wszystkich członków należących do Trzebnickiego Klubu Psa, tworzących to piękne wydarzenie, za co dziękuję. Zawodnikom zaś życzę samych wspaniałych wrażeń i satysfakcji z ukończenia trasy. Udanej zabawy – powiedział burmistrz Marek Długozima, który regularnie wspiera finansowo organizacje zawodów, przez co są one bezpłatne dla uczestników. Łącznie w Trzebnickim Dogtrekkingu wzięło udział 120 osób i 65 psów.

Meta, jak co roku, mieściła się na trzebnickiej wyspie między stawami. Tam po zakończonej rywalizacji na zawodników czekał poczęstunek – pyszne ciasta, desery, owoce i kawa, a dla tych, którzy osiągnęli najlepszy wynik przewidziano atrakcyjne nagrody. Dla najmłodszych uczestników przygotowano kącik malucha.   

 – Dziękujemy Panu Burmistrzowi Markowi Długozimie za to, że jest z nami od pierwszego Dogtrekkingu, wspiera nas finansowo, pomaga nam i za każdym razem wierzy, że ta impreza się uda – powiedziała prezes TKP Małgorzata Miśta i dodała: – Podziękowania składamy także naszym sponsorom, firmom: Mrówka Trzebnica-Szostak, ZADKA TRANS Transport Ciężarowy, DINO M.Majka, Sady Celmerów, PositiveDog-Centrum Szkolenia Psów, Pawsitive Photo, Tarczyński, Brave Design, Lody Dookoła Świata, Art. Kawiarnia/ Gmina Trzebnica, El Gato Coffee Roasters, Gospodarstwo Rolne Strzeszów, Architekci Dzieciecych Marzeń. Ponadto dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu kawiarenki ze słodkim poczęstunkiem, i tym samym przyczynili się do uzbierania kwoty 4042,92 zł. Cały dochód zostanie przeznaczony na dalszą walkę z bezdomnością zwierząt na terenie gminy.

A co o zawodach sądzą sami uczestnicy? – To nasz drugi Dogtrekking w Trzebnicy i na pewno nie ostatni. Trasa była wspaniała, choć miejscami dużo błota, bo wcześniej padało. Na szczęście nasza Nikita świetnie sobie poradziła. Do tego piękne widoki i organizacja na bardzo wysokim poziomie - podsumowali Patrycja Janelt i Tomasz Siwak, zwycięzcy w kategorii drużynowej na dystansie 13 km. Warto dodać, że wspomniani zawodnicy to mieszkańcy Gminy Trzebnica, którzy biorą udział w Pucharze Polski w Dogtrekkingu, i jako drużyna w klasyfikacji ogólnopolskiej zajmują 4. miejsce.

Klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:

Klasyfikacja kobiet na dystansie MIDI 13 km: 1. Maria Derej (Tiara) - 1:51, 2. Aleksandra Fabiszewska (Moria) - 1:57, 3. Kasia Postawa (Neja) - 1:58. 

Klasyfikacja mężczyzn na dystansie MIDI 13 km: 1. Kamil Bukłaha (Teja) – 1:21, 2. Damian Barański (Klara) - 1:22, 2. Artur Jaworski (Kodi) - 1:37.      

Klasyfikacja drużyn na dystansie MIDI 13 km: 1. Wełniaczek Team Patrycja Janelt, Tomasz Siwak (Nikita) - 1:50, 2. Drużyna Bordiego Renata Starościak, Nikola Starościak, Rafał Starościak (Bordi) - 1:55, 3. Pasibrzuchy Magdalena i Grzegorz Mazur (Lotka) - 2:09.

Klasyfikacja drużyn na dystansie MINI 7 km: 1. Gogettersgirls Karolina Marcjoniak, Agata Marcjoniak, Ewa Baranowska, Barbara Marcjoniak (Inka, Szerman) - 1:00, 2. Białe Wilki  Maria Turkiewicz, Anna Turkiewicz, Maciej Turkiewicz (Masza) - 1:04, 3. Twardy Team Lena Twardy, Paweł Twardy, Iga Twardy (9 miesięcy) (Kira) - 1:05.