• EN
  • DE
  • UA

Powstanie kolejna droga

Burmistrz Marek Długozima podpisał w Urzędzie Miejskim umowę na przebudowę drogi gminnej łączącej Głuchów Górny z Boleścinem. Koszt inwestycji to ponad 2 mln zł, a wykona ją firma STRABAG Infrastruktura południe Sp. z o.o. z Wysokiej.

Wcześniej na ten cel burmistrz pozyskał środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 1 344 005,40 zł.

- Wykonanie tej drogi będzie kolejną spełnioną obietnicą złożoną przeze mnie mieszkańcom i znacznie poprawi komunikację pomiędzy tymi sąsiednimi miejscowościami. Lokalne drogi są ważne, bo często prowadzą do pracy, szkoły, naszych domów i naszych bliskich. Muszą one być zmodernizowane i bezpieczne – skomentował burmistrz Marek Długozima i dodał: - W tym miejscu dziękuję rządowi za kolejną edycję tego programu. Wcześniej udało się mi pozyskać dofinansowanie w kwocie 1 mln 127 tys. które pozwoliło na wykonanie drogi gminnej łączącej Ujeździec Mały z Koniowem. Również z tego programu pochodzi dofinansowanie zakończonego remontu drogi powiatowej prowadzącej z Biedaszkowa Wielkiego do granicy powiatu trzebnickiego w Gruszeczce - 4 mln 972 tys. zł – podsumowuje.

Przypomnijmy, że to już kolejna duża inwestycja drogowa w miejscowości Głuchów Górny. Wcześniej za blisko 800 tys. zł wybudowana została droga wewnątrz miejscowości. – Dzisiejsza umowa to bardzo dobra wiadomość dla wszystkich mieszkańców, którzy teraz będą mogli ograniczyć czas i kilometry w drodze do Boleścina czy też Piersna, to też bardzo dobra wiadomość dla rowerzystów, którzy zyskają spokojną drogę dla swoich przejażdżek. Dziękujemy za dotrzymane słowo Panu burmistrzowi Markowi Długozimie – powiedział sołtys Kamil Chorzępa, a sołtys Agnieszka Zagwojska z Boleścina dodała: -  Ta droga ułatwi współpracę między naszymi miejscowościami, jest także kolejnym elementem w rozwoju naszych sołectw. Staramy się jak najlepiej nimi zarządzać, ale bez dobrej współpracy z Panem burmistrzem i jego życzliwego spojrzenia na nasze sprawy, ten rozwój nie byłby  możliwy – podsumowała. Również Radny Rady Miejskiej Kamil Ankier wyraził swoje zadowolenie z faktu powstania drogi: - Bardzo cieszy mnie, jako radnego z tego terenu, że nasze miejscowości stale się rozwijają i zyskują kolejne inwestycje tak potrzebne naszym mieszkańcom.

Warto zauważyć, że tylko w ostatnim czasie, w sołectwie Boleścin powstały dwa nowe place zabaw oraz remontowana była szkoła podstawowa, która ma przejść także kompletną termomodernizację. W Skarszynie powstała nowoczesna świetlica, a w Głuchowie Górnym planowana jest budowa boiska wielofunkcyjnego.