Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Laureaci Gminnej Edycji Konkursu 8 Wspaniałych obecni na Ogólnopolskim Finale

Wspaniała Ósemka Gminy Trzebnica, w dniach 7-9 czerwca była w Rzeszowie, gdzie odbyła się uroczysta Gala XIX Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków Ośmiu Wspaniałych. Wyjazd finansowany był ze środków Gminy Trzebnica.

W Urzędzie Miejskim odbyło się krótkie i sympatyczne spotkanie, podczas którego uczestnicy wycieczki do Rzeszowa dziękowali za pomoc w jej zorganizowaniu Burmistrzowi Gminy Trzebnica Markowi Długozimie oraz Dyrektor ZAPO AGnieszce Moździerz. Wręczyli także swoje pamiątkowe zdjęcie z wycieczki.

Poniżej prezentujemy relację z wycieczki:

Patrycja Smaczyńska z Gimnazjum w Ujeźdźcu Wielkim, Martyna Grucela i Jagoda Gajęcka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebnicy, Klaudia Sałaj ze Szkoły Podstawowej w Masłowie, Natalia Hariasz ze Szkoły Podstawowej w Kuźniczysku, Karolina Ryznar ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzebnicy oraz Magdalena Tyczka i Przemysław Świderski z Gimnazjum nr 1 to wspaniała młodzież, która reprezentowała naszą gminę w czasie finału konkursu „Ośmiu Wspaniałych”, który w tym roku odbył się w Rzeszowie w dniach 7-9 czerwca. Opiekunami młodzieży w czasie wyjazdu byli nauczyciele z Zespołu Szkół w Ujeźdźcu Wielkim: Beata Wyszyńska i Katarzyna Wojtalik.

Piątkowa, przedpołudniowa podróż do Rzeszowa była czasem, który młodzież świetnie wykorzystała na integrację. Kilka godzin spędzonych razem w busie nasi laureaci przeznaczyli na rozmowy, wzajemne poznawanie się i dobrą zabawę. Po dotarciu na miejsce bardzo serdecznie przywitała nas Wiktoria - nasz opiekun i pilot w czasie pobytu w Rzeszowie, oraz obsługa Hotelu Prezydenckiego, w którym mieliśmy przyjemność przez 3 dni mieszkać. Wiktoria z Młodzieżowej Rady Miejskiej oraz pracownicy hotelu i organizatorzy dbali o nas, służyli nam pomocą i sprawili, że świetnie czuliśmy się w Rzeszowie. Po obiedzie i czasie wolnym wzięliśmy udział w uroczystej kolacji, w czasie której nastąpiło oficjalne przywitanie młodzieży z całej Polski przez władze miasta i organizatorów. Wieczorem świetnie bawiliśmy się na rzeszowskim rynku w czasie trwającego Carpathia Festiwalu, a w szczególności na koncercie grupy Pectus. Nasi wspaniali tańczyli i śpiewali pod samą sceną. Absolutnym hitem koncertu okazała się piosenka pt. Barcelona, którą młodzież długo śpiewała, nawet po zakończeniu koncertu.

Drugiego dnia naszego pobytu od samego rana, zaraz po śniadaniu, wraz z naszym pilotem wyruszyliśmy zwiedzać Rzeszów, który okazał się bardzo ładnym i nowoczesnym miastem. Poznaliśmy najważniejsze rzeszowskie budowle i pomniki, spacerowaliśmy po rynku i słynnej, jedynej w Polsce okrągłej kładce dla pieszych. Najważniejszą atrakcją turystyczną Rzeszowa była natomiast podziemna trasa turystyczna, która powstawała przez wiele lat, aż od XIV do XVIII wieku. Po podziemnym spacerze wzięliśmy udział w 4 Interaktywnym Pikniku Wiedzy, w czasie którego odwiedzaliśmy różne stoiska, na których obserwowaliśmy ciekawe zjawiska fizyczne i chemiczne, czy też uczyliśmy się składać origami.

Najważniejszym punktem soboty i całego wyjazdu była uroczysta Gala Finałowa Ogólnopolskiego Konkursu „Ośmiu Wspaniałych”, która odbyła się w Filharmonii Podkarpackiej. Na gali spotkała się najwspanialsza młodzież z całej Polski, prawie 300 wolontariuszy z 29 miast i gmin. Na uroczystości obecni byli goście honorowi m. in. przedstawiciele władz miasta, województwa, samorządów i Kościoła oraz Joanna Fabisiak, prezes Fundacji „Świat na tak”- organizatorka konkursu. Gala rozpoczęła się od przemówień i podziękowań zaproszonych gości. Młodzież najbardziej ujęło wystąpienie pani Prezes oraz Dawida Sowy - przedstawiciela Młodzieżowej Rady Rzeszowa, którzy w prosty sposób, z dawką humoru oddali sedno działalności wolontariuszy i ich obecności w Rzeszowie, oraz uświadomili każdemu, że czynienie dobra dla drugiego człowieka jest sensem naszego życia, daje radość, dumę, optymizm i jest niezwykłą wartością. Zachęcali także do podejmowania kolejnych inicjatyw i angażowania w nie swoich bliskich, przyjaciół, znajomych.

Po przemówieniach nastąpiło długo wyczekiwane ogłoszenie wyników konkursu. Na wielkiej scenie podkarpackiej filharmonii naszą gminę reprezentowała Patrycja. Wszyscy laureaci otrzymali piękne róże i gratulacje, a najlepsza ósemka w kraju pamiątkowe statuetki i nagrody. Kolejnym punktem gali było przekazanie sztandaru organizatorom Ogólnopolskiego Finału w przyszłym roku, który odbędzie się w Kamieniu Pomorskim. Zakończeniem gali była część artystyczna, w czasie której zaprezentowali się lokalni wokaliści oraz zespoły taneczne „Kornele” i „T-8” z Młodzieżowego Domu Kultury. W dalszej części wieczoru w Filharmonii odbyła się uroczysta kolacja, po której atrakcją na rynku był koncert Małgorzaty Ostrowskiej. W prezencie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki oraz foldery ze zdjęciami wszystkich laureatów i opisem ich działalności.

W niedzielny poranek nasi laureaci wraz z opiekunami uczestniczyli we mszy świętej w intencji wolontariuszy w Kościele na placu Farny w Rzeszowie, po której wyruszyli w drogę powrotną, w czasie której długo opowiadali o wrażeniach z pobytu w Rzeszowie. Zapytani, o to co podobało się im najbardziej i długo będą wspominać odpowiadali, że poznanie nowych ludzi i wspólnie spędzony czas, emocje towarzyszące w czasie całego wyjazdu, wspaniałą atmosferę i zapewnione atrakcje, koncert Pectusa, brawurowy występ grupy tanecznej wiewiórek w czasie gali, spotkanie Justina Bibera i wiele innych.

To był naprawdę udany wyjazd, za który serdecznie podziękowania należą się organizatorom w Rzeszowie, ale też Panu Burmistrzowi Markowi Długozimie, Pani Dyrektor ZAPO Agnieszce Moździeż oraz Panu Dyrektorowi Zespołu Szkół w Ujeźdźcu Wielkim Mariuszowi Szkaradzińskiemu.

Beata Wyszyńska

Galeria zdjęć:

IMG_7085.jpeg

IMG_7082.jpeg

DSC01650.jpeg

DSC01672.jpeg

DSC01704.jpeg

DSC01721.jpeg

DSC01727.jpeg

DSC01737.jpeg