Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Relacja z IX Ogólnopolskiego Zlotu Maxiskuterowego BURGMANIA 2013

W dniach 7-9 czerwca odbył się kolejny już nasz zlot. Tym razem gościliśmy w ośrodku Marysieńka w Toporni koło Przysuchy. W zlocie uczestniczyło około 300 osób z różnych stron Polski a także goście z zagranicy. Zloty Burgmanii charakteryzują się specyficzną jak na środowisko motocyklowe atmosferą, przybywają tu całe rodziny z dziećmi w różnym wieku, co tworzy klimat rodzinnego pikniku.

Podczas trwania imprezy zorganizowane były różne atrakcje, konkursy i zawody. Można było przebadać wzrok, wziąć udział w konkursach sprawnościowych, sprawdzić swoje możliwości w jeździe skuterem w slalomie oraz tzw. wolna jazda. Dla dzieci zorganizowano konkursy plastyczne, kalambury, zawody sprawnościowe. Dla chętnych była możliwość pływania rowerami wodnymi. Ciekawostką był mobilny serwis który w profesjonalny sposób zajmował się drobnymi naprawami i serwisowaniem skuterów. Firma KYMCO prezentowała swoje skutery, była możliwość jazd testowych.

Stałą częścią naszych spotkań jest parada skuterów po okolicy, tym razem około 150 maszyn ruszyło w asyście Policji do Muzeum Techniki w Chlewiskach. Na miejscu po zwiedzeniu ciekawej wystawy starych motocykli, samochodów oraz maszyn wykonane zostało pamiątkowe zdjęcia całej grupy.

Zorganizowanie i przeprowadzenie tak dużej imprezy nie było by możliwe bez pomocy sponsorów oraz przychylności wielu osób. Chciałbym podziękować Panu Burmistrzowi Markowi Długozimie za ufundowanie nagród w konkursach oraz pomoc w zorganizowaniu kącika dla dzieci.

Do zobaczenia za rok na X jubileuszowym zlocie.

Lucjan73 (współorganizator)
Trzebniczanin

Strona internetowa organizatorów - zdjęcia, filmiki, relacja.


DSCF5250.jpeg 

2.jpeg

DSCF5436.jpeg

iAkSEDlXuS5U526qmQlPCJZoirpclTJk6I4LHoibCBE=w680-h194-p-no.jpeg