• EN
  • DE
  • UA

Powstaje świetlica w Sulisławicach

Za ponad 1,5 mln zł powstaje kolejna świetlica w Gminie Trzebnica. Burmistrz Marek Długozima odwiedził plac budowy inwestycji w Sulisławicach wspólnie z sołtys Honoratą Krzemińską. Nowoczesny obiekt będzie miał 140 m². powierzchni użytkowej. Prace prowadzi firma TOM-INSTAL Sp. z o.o. z Wrocławia.

- To jedna z wielu inwestycji w sołectwa Gminy Trzebnica, które mają miejsce w ostatnim czasie. Przypomnę, że w gminie powstaje kompleksowe oświetlenie, a w Kuźniczysku hala sportowa przy szkole podstawowej. Nowa świetlica w Sulisławicach poprawi warunki podejmowania różnych inicjatyw. Sołtys Honorata Krzemińska prężnie działa wraz z mieszkańcami na różnych polach promocji gminy i regionu. Pani sołtys bardzo zabiegała o ten obiekt, a teraz jej marzenie się spełnia. Wcześniej wybudowaliśmy bezpieczne połączenie ścieżką pieszo-rowerową z Trzebnicy do Sulisławic, teraz przyszedł czas na poprawę warunków lokalowych mieszkańców korzystających ze świetlicy. Staram się dbać o zrównoważony rozwój całej gminy – powiedział burmistrz Marek Długozima, a sołtys Honorata Krzemińska dziękuje w imieniu mieszkańców i już snuje plany z wykorzystaniem obiektu: - Teraz będziemy mogli w godnych warunkach spotykać się, integrować i podejmować inicjatywy na rzecz promocji naszego sołectwa i gminy. Stary budynek świetlicy posłuży nam za magazyn – podsumowuje.

Co ważne równolegle powstaje świetlica wraz z remizą w Ujeźdźcu Wielkim, a w najbliższych planach znajduje się budowa świetlic w Świątnikach, Masłowcu i Brzeziu. Dodatkowo w Jaźwinach budowane jest nowe boisko wielofunkcyjne, a kolejne powstanie w Rzepotowicach.