Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

AQUA BATTLE 2013. FOTO

15 czerwca w Trzebnickim Parku Wodnym ZDRÓJ królował hokej podwodny. Wszyscy fani tej nietypowej dyscypliny sportu mieli okazję uczestniczyć w prestiżowym turnieju. A Trzebnicka Hydra tym razem udowodniła, że zasługuje na najwyższe podium.

To już druga edycja Aqua Battle, która odbyła się w Trzebnicy. Na oficjalnym otwarciu turnieju uczestników przywitał wiceburmistrz Jerzy Trela. Patronat honorowy objął nad całą imprezą burmistrz Marek Długozima. Wszystkie rozegrane mecze były relacjonowane na żywo przez Radio Wrocław, które objęło patronat medialny nad turniejem. Kibice mieli możliwość śledzenia meczy na żywo w holu basenu, gdzie zainstalowano ekrany transmitujące zapis kamer umieszczonych w basenie.

W zawodach uczestniczyło dziewięć drużyn z całego kraju. – Jesteśmy w Trzebnicy już drugi raz i radość ze spotkania jest zawsze taka sama. Mamy świadomość, że podwodny hokej jest dość nietypową dyscypliną sportu, ale z roku na rok mamy coraz więcej graczy i fanów. W naszej drużynie są już cztery kobiety, które walczą ostro i są twardymi zawodniczkami  – podkreśla Jarosław Bryła z Bałtyckich Fok.

W zeszłym roku w turnieju do walki stanęło sześć drużyn, w tym roku aż dziewięć zespołów. Przykładem jest drużyna Podkarpacie Dębica, która powstała w grudniu 2012 roku i na trzebnickim basenie miała swój debiut. – Dzisiejszy turniej był dla nas wielkim sprawdzianem, naszych umiejętności i możliwości. Mamy świadomość, że jesteśmy raczkującym zespołem, ale uczymy się od najlepszych i walczyliśmy o każdy punkt – opowiada Wojciech Marć, kapitan Aquarius Dębica.

Ostatnie minuty turnieju należały do Trzebnickiej Hydry i Bałtyckich Fok II. Finaliści pokazali najwyższy poziom gry, wykorzystując każdą okazję do przejęcia krążka i strzelenia bramki. Po ośmiu minutach zaciekłej walki okazało się , kto jest najlepszy! Trzebnicka Hydra pokonała swojego największego przeciwnika. Gratulacjom nie było końca.

Prezes Trzebnickiego Parku Wodnego Zdrój wręczył wszystkim uczestnikom statuetki, a zwycięzcom puchary i medale. – Gratuluję wszystkim uczestnikom Aqua Battle wygranej, dziękuję wam za wspaniałe widowisko sportowe. Osobiście, jestem pełen podziwu dla waszej niesamowitej wytrzymałości i walki z ciężkim przeciwnikiem, jakim jest woda – mówił D. Drukarczyk.


WYNIKI ZAWODÓW:


I MIEJSCE HYDRA TRZEBNICA
II MIEJSCE BAŁTYCKIE FOKI II
III MIEJSCE BAŁTYCKIE FOKI I

IV WALENIE SIEMIANOWICE
V AQUARIUS BEŁCHATÓW
VI PIRANIA WROCŁAW
VII ORKA GDYNIA
VIII HYDRA TRZEBNICA II
IX AQUARIUS DĘBICA

KRÓL STRZELCÓW:
I. BARTOSZ KEMPA-HYDRA TRZEBNICA,
II. MICHAŁ SAWKO-PIRANIA WROCŁAW

FOTO:

zawodnicy_w_akcji.jpeg Zawodnicy w akcji. 

RELACJE_NA_EKRANACH.jpeg Relacje z podwodnych zmagań można było obejrzeć na ekranie specjalnych monitorów. 

_MG_9372.jpeg Fot. Krzysztof Maczkowiak.

_MG_9125.jpegFot. Krzysztof Maczkowiak.

_MG_9124.jpegFot. Krzysztof Maczkowiak.

FOKI_GRATULUJA_TRZEBNICKIEJ_HYDRZE_ZWYCIESTWA.jpeg I miejsce. Przegrani gratulują zwycięskiej Hydrze.

_MG_9053.jpeg Nagrody wręczał również wiceburmistrz Jerzy Trela. Fot. Krzysztof Maczkowiak.

I_MIEJSCE-_TRZEBNICKA_HYDRA.jpeg Zdobywcy złotego medalu. Trzebnicka Hydra. Puchar wręcza prezes ZDROJU Dariusz Drukarczyk.

II_MIEJSCE-BALTYCKIE_FOKI_II.jpeg II miejsce zajęły Bałtyckie Foki II.

III_MIEJSCE_-BALTYCKIE_FOKI_I.jpeg Zdobywcy III miejsca. Bałtyckie Foki I.

KROL_STRZELCOW-_BARTOSZ_KEMPA-HYDRA.jpeg Król strzelców Bartosz Kempa, Trzebnicka Hydra.

II_MIEJSCE_KROL_STRZELCOW_MICHAL_SAWKO.jpeg II miejsce dla króla strzelców należało do Michała Sawko, Pirania Wrocław.

BALTYCKIE_FOKI_I.jpeg Bałtyckie Foki I.