Urząd Miejski w Trzebnicy informuje, że w związku z wystąpieniem awarii sieci telefonicznej kontakt telefoniczny z urzędem jest utrudniony. Obecnie trwają prace mające na celu jak najszybsze usunięcie awarii. Przepraszamy za utrudnienia  |  Godziny pracy Urzędu Miejskiego w Trzebnicy: PON. WT. CZW.: 7:30-15:30  ŚR.: 7:30-16:00  PT.: 7:30-15:00   

  • EN
  • DE
  • UA

Święto w Boleścinie

Oficjalne otwarcie nowego placu zabaw było głównym punktem Pikniku Rodzinnego, jaki w niedzielę, 5 czerwca, odbył się przy Szkole Podstawowej w Boleścinie. Na odwiedzjących czekały też dmuchańce, gry sportowe, występy dzieci oraz alpaki.

Dopisała pogoda, dopisała także frekwencja. Dzieci przygotowały specjalny program artystyczny i z niecierpliwością czekały na oficjalne otwarcie nowego placu zabaw, który zgodnie z obietnicą burmistrza Marka Długozimy jest pierwszą cegiełką na drodze do kompletnej renowacji szkoły. – Dzisiaj oddajemy w wasze ręce nowoczesny plac zabaw, który będzie doskonałym uzupełnieniem boiska wielofunkcyjnego wybudowanego tu kilka lat temu oraz sołeckiego placu zabaw, który otwieraliśmy wspólnie z sołtys Agnieszką Zagwojską w ubiegłym roku. To jednak dopiero początek zmian, gdyż już teraz zakupione zostaną nowe komputery do klasy informatycznej, wykonane niezbędne remonty rynien, pojawiły się nowe szafki szkolne, a już niebawem planujemy wykonać pełną termomodernizację obiektu – powiedział burmistrz Marek Długozima i dodał: - Pani dyrektor Anna Kurnicka bardzo stara się, by szkoła weszła na właściwe tory, zabiega o kolejne inwestycje oraz wkłada cała swoją energię w rozwój placówki. Serdecznie gratuluję takiej postawy. Warto tu również wspomnieć o Radnym Rady Miejskiej Kamilu Ankierze, który także dba o to, by szkoła oraz sołectwo Boleścin rozwijały się – podsumował burmistrz.

Następnie odśpiewano hymn Polski, wprowadzono sztandar szkoły i po tak uroczystej chwili dyrektor Anna Kurnicka zaprosiła do przecięcia wstęgi burmistrza Marka Długozimę, radnego Kamila Ankiera, ks. proboszcza Leszka Urbana, ks. Daniela Nowakowskiego oraz przedstawicieli młodzieży. Nową inwestycję poświęcił ks. proboszcz Leszek Urban.

Dyrektor Anna Kurnicka podziękowała burmistrzowi Markowi Długozimie, za wkład w rozwój szkoły, aktualne i obiecane inwestycje. – Jesteśmy bardzo wdzięczni, że z taką troską podszedł Pan do naszych próśb związanych z dalszym funkcjonowaniem szkoły. Ten plac zabaw, ostatnie prace remontowe, nowe komputery czy obiecana termomodernizacja to najlepszy dowód na to, że szkoła w Boleścinie może otrzymać nowe życie. Dziękujemy! Dziękuję także nauczycielom oraz dzieciom, a także rodzicom. Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tak wspaniałego święta, jakim jest ten Piknik Rodzinny – skomentowała dyrektor.