Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Bilet łączony do ZOO i do Parku Wodnego ZDRÓJ

Podpisanie Listu Intencyjnego w sprawie lekcji przyrody dla dzieci ze szkół gminnych na terenie ZOO i wdrożenie rodzinnego biletu łączonego ZOO Wrocław – Trzebnicki Park Wodny ZDRÓJ w cenie 85 zł to główne punkty wczorajszej konferencji prasowej.

Konferencja prasowa odbyła się 17 czerwca na terenie ZOO Wrocław. Na pytania dziennikarzy odpowiadali: prezes ZOO Wrocław Radosław Ratajszczak, burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima, członek zarządu Trzebnickiego Parku Wodnego ZDRÓJ Marta Daniluk, zastępca prezesa zarządu wrocławskiego ZOO Grzegorz Kaliszczak, a także rodzina państwa Mokrzyckich – do niedawna mieszkańcy Trzebnicy, dziś wrocławianie.

Bilet łączony do ZOO i do Aquaparku ZDRÓJ

Umowa o współpracy między ZOO Wrocław a Trzebnickim Parkiem Wodnym ZDRÓJ została podpisana przez prezesa ZOO Radosława Ratajszczaka i prezesa aquaparku Dariusza Drukarczyka. Przedmiotem umowy jest wprowadzenie promocyjnego biletu łączonego. Wejściówkę będzie można zakupić od 1 lipca 2013 roku zarówno we wrocławskim ZOO oraz w trzebnickim Aquaparku. W cenie 85 złotych każda rodzina (posiadająca chociaż jedno dziecko) ma możliwość skorzystania z całodziennej wizyty w ZOO i 2 godzin w Trzebnicki Parku Wodnym ZDRÓJ (w każdy dzień tygodnia, również w weekendy i święta). Bilet można wykorzystać w ciągu trzech miesięcy od dnia zakupu.

Dla dużych rodzin

Oferta jest atrakcyjna w szczególny sposób dla trzebnickich rodzin, które będą legitymowały się kartą „Trzebnicka Rodzina 3+” i wrocławskich, które posiadają kartę „Dwa plus trzy i jeszcze więcej”. Bilet łączony pozwoli na oszczędności i pozostawi w portfelu tych rodzin więcej pieniędzy, a jednocześnie przyczyni się do pogłębienia więzi rodzinnych poprzez promocję wspólnego spędzenia czasu w dwóch obiektach rekreacyjnych Dolnego Śląska.
Ponadto współpraca na poziomie Kart Dużej Rodziny między miastem Wrocław i Trzebnica jest ważnym i niespotykanym wydarzeniem w skali kraju. W większości z nich z Kart Dużej Rodziny (karta funkcjonuje już w ponad 52 gminach i kilku powiatach) można korzystać tylko i wyłącznie na terenie danego miasta.

Na lekcje przyrody do ZOO

Ponadto 17 czerwca podczas konferencji prasowej, Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima i prezes ZOO Wrocław Radosław Ratajszczak podpisali List Intencyjny dotyczący nawiązania współpracy na rzecz aktywnego rozwoju edukacji dzieci z terenów Gminy Trzebnica. List jest pierwszym krokiem do tego, by zorganizować trzebnickiej młodzieży lekcje na terenie wrocławskiego ZOO. Pozwoli to na zdobycie wiedzy o różnych gatunkach zwierząt, rozbudzi ich ciekawość, uwrażliwi na problemy ochrony środowiska oraz zwierząt zagrożonych wyginięciem. Projekt będzie wdrażany już od września br. roku.

IMG_7261.jpeg Podpisanie Listu Intencyjnego w sprawie lekcji przyrody. Od lewej: członek zarządu Trzebnickiego Parku Wodnego ZDRÓJ Marta Daniluk, burmistrz Marek Długozima, prezes ZOO Wrocław Radosław Ratajszczak, zastępca prezesa zarządu wrocławskiego ZOO Grzegorz Kaliszczak.

IMG_7275.jpeg Wręcznie pierwszego biletu łączonego rodzinie Państwa Mokrzyckim.

IMG_7298.jpeg Pani Wanda Mokrzycka odpowiada na pytania dotyczące życia rodzin wielodzietnych.

IMG_7338.jpeg Dziennikarzy zainteresowała Trzebnicka Karta Rodzina 3+.

IMG_7362.jpeg Zwiedzanie ogrodu zoologicznego.