Od 1 lipca do 2 września 2022 Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie: pon.-pt. 7:00-15:00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy w godz. 15:00-15:15 | Solidarni z Ukrainą - jak możemy pomóc?  |  #SzczepimySię  |  Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus  |  Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE
  • UA

Nierówno równi

29 kwietnia przedszkolaki i uczniowie z trzebnickich placówek oświatowych, po raz kolejny spotkali się przed bazyliką św. Jadwigi Śląskiej, aby wspólnie uczcić Dzień Inwalidy i Niepełnosprawnego. Radosny przemarsz przeszedł ulicami Trzebnicy. Gośćmi specjalnymi byli uczestnicy programu Down The Road.

Na wydarzenie zaprosili burmistrz Marek Długozima oraz dyrektor Przedszkola i Szkoły Integracyjnej w Trzebnicy Agnieszka Mandryga.

- Chciałbym bardzo serdecznie pogratulować i podziękować organizatorce i pomysłodawczyni tego marszu Pani dyrektor Agnieszce Mandrydze, która jest znana z wielkiej empatii, a jej życie zawodowe, ale i prywatne, związane jest z osobami niepełnosprawnymi. Hasło tegorocznego marszu ma zwrócić naszą uwagę na to, że choć czasami osoby niepełnosprawne nie są z nami równe fizycznie, to chcą i często potrafią być traktowane na równi z nami. Mają swoje marzenia, potrzeby i cele. Nie możemy patrzeć na nich z góry, lecz powinniśmy być dla nich partnerami i pomagać w samospełnieniu – powiedział podczas otwarcia marszu burmistrz Marek Długozima.

Uczestnikom błogosławieństwa udzielił ks. proboszcz Piotr Filas SDS, a oficjalnie wydarzenie rozpoczęła dyrektor Agnieszka Mandryga. Następnie marsz przeszedł ulicami Trzebnicy zatrzymując ruch, ale poruszając niejedno ludzkie serce. – Już po raz 19 spotykamy się, by uświadamiać, że osoby niepełnosprawne są nam równe. Cieszę się, że jest tak duży odzew placówek edukacyjnych z Gminy Trzebnica. Dzięki uczestnictwu w marszu dzieci stają się coraz bardziej świadome istnienia różnych niepełnosprawności oraz uczą się szacunku do drugiego człowieka. Dziękuję Panu burmistrzowi Markowi Długozimie za organizacyjne wsparcie oraz objęcie imprezy patronatem honorowym.

Finał przemarszu miał miejsce na trzebnickim ołtarzu polowym, gdzie na dzieci czekała słodka niespodzianka oraz zabawy i gry z animatorem.