Szanowni Państwo, od 25 czerwca do 31 sierpnia 2019 Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00. Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.00 – 15.00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy  od godz. 15.00  do godz. 15.15.

  • EN
  • DE

Remont Groty

Na mocy podpisanej umowy wykonany zostanie remont alejek przy Kościele w Lesie Bukowym oraz renowacja Groty z ołtarzem. Powstanie także mały parking dla rowerów. Umowę podpisali 11 czerwca – Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima oraz ks. Andrzej Uruski SDS.

Dofinansowanie zostało udzielone w ramach zadań z zakresu kultury i sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji w formie wspierania realizacji zadania publicznego przez Gminę Trzebnica. Wartość dofinansowania wynosi 9 tys. zł, a prace zostaną ukończone do końca sierpnia.

Kościół pod wezwaniem Czternastu Świętych Wspomożycieli wraz z Grotą Matki Boskiej z Lourdes (wzniesiona w 1926 r.), umiejscowiony w otoczeniu Lasu Bukowego, stanowi jeden z piękniejszych zabytkowych miejsc Trzebnicy. Chętnie odwiedzają go zarówno mieszkańcy, jak i turyści.

IMG_6981.jpeg
Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima oraz ks. Andrzej Uruski SDS, w obecności Naczelnik Wydziału Organizacyjnego i Spraw Obywatelskich Iwony Durbajło, podpisali umowę, umożliwiającą remont alejek oraz Groty z ołtarzem oraz utworzenie małego parkingu rowerowego.

374353471_0b60a57fe9_o.jpeg
Grota Matki Boskiej z Lourdes.

_IGP1854.jpeg
Kościół pod wezwaniem Czternastu Świętych Wspomożycieli w Lesie Bukowym.