Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Efektowne zwycięstwo Polek w Trzebnicy

Pierwszy mecz reprezentacji Polski Kobiet w Trzebnicy już za nami! W sobotę, 22 czerwca na Trzebnickim Stadionie Miejskim FAIR PLAY ARENA, Polki pewnie pokonały reprezentację Czech w towarzyskim meczu, ustanawiając ostateczny wynik na 4:0. Można śmiało powiedzieć, że dwunastym zawodnikiem naszej drużyny byli kibice, którzy bardzo licznie przyszli na stadion i z całych sił wspierali naszą drużynę.

„W zeszłym roku, na strefie kibica zorganizowanej na stadionie, kibicowaliśmy naszej drużynie narodowej podczas turnieju EURO 2012, oglądając spotkania na dużym telebimie. Dziś przyszliśmy znowu, by tym razem móc obejrzeć mecz na żywo i choć dzisiaj jest to mecz towarzyski i rozgrywany przez reprezentację kobiet, to piłkarskie emocje są te same” – powiedział przed meczem jeden z zapytanych mieszkańców.
Po bardzo dobrej i przede wszystkim skutecznej grze polskich piłkarek, niektórzy z kibiców poczuli namiastkę rewanżu za przegrany mecz z Czechami podczas zeszłorocznych mistrzostw Europy, który ostatecznie pozbawił nas szans na awans do dalszej fazy turnieju.

Dzień po zwycięskim meczu, na Paradzie Orkiestr Dętych i Humoru odbywającej się na rynku, piłkarki, wraz z trenerem i przedstawicielami PZPN pojawili się na scenie, by podziękować trzebniczanom za wspaniałą atmosferę, gorący doping i ciepłe przyjęcie. Piłkarki chwaliły również profesjonalnie przygotowane obiekty, z których korzystają podczas pobytu w naszym mieście. Z kolei burmistrz Marek Długozima podziękował im za emocjonujące sportowe widowisko oraz podkreślił, że decyzja o modernizacji stadionu miejskiego pod kątem centrum pobytowego była słuszna, ponieważ dzięki temu możemy teraz gościć u nas znakomite drużyny, które w ciszy i spokoju mogą przygotowywać się do ważnych spotkań. Trzebnica może również dzięki temu występować w roli gospodarzy przy tego typu imprezach sportowych.

Przypominamy, że w środę – 26. Czerwca reprezentantki Polski, przebywające w Trzebnicy na zgrupowaniu, rozegrają kolejny międzynarodowy mecz. Tym razem przeciwnikiem będzie drużyna Kanady. Rozpoczęcie meczu o godz. 17:00 na stadionie miejskim FAIR PLAY ARENA. Zapraszamy ponownie do przybycia i kibicowania. Wstęp wolny!
 

plakat trzebnica - mały (909x1280).jpeg
(kliknij, aby powiększyć)

 

Zobacz galerię zdjęć z meczu Polska - Czechy