• EN
  • DE
  • UA

Apel Burmistrza Gminy Trzebnica!

Jestem poruszony skalą pomocy, jaką na ten moment deklarują trzebniczanie. Widzę również, jak wielu mieszkańców wiosek dzwoni do mnie i otwiera swoje hojne serca. W związku z tym zwracam się z serdeczną prośbą do sołtysów o pomoc w zbieraniu informacji na temat osób chętnych do przyjęcia uchodźców z Ukrainy w ich miejscowościach oraz zorganizowanie zbiórek najbardziej potrzebnych rzeczy i żywności na miejscu w świetlicach wiejskich z wyłączeniem świetlic w Skarszynie, Ujeźdźcu Małym, Ujeźdźcu Wielkim i Kuźniczysku. Świetlice te posłużą jako tymczasowe miejsca pobytu. Mieszkańcy z tych miejscowości chcący włączyć się w zbiórkę darów, będą je mogły przynosić już od poniedziałku do pobliskich szkół – w Kuźniczysku, Ujeźdźcu i Boleścinie.

W tym trudnym czasie potrzebujemy szczególnie dobrych wiadomości. Miło mi poinformować, że Agnieszka Soin - Poseł na Sejm RP zadeklarowała nam pomoc w zorganizowaniu transportu osób z granicy do Trzebnicy oraz wsparcie punktów zbiórki potrzebnych darów, za co już w tej chwili z całego serca dziękuję.

Mogę śmiało powiedzieć, że jako trzebniczanie już na ten moment wspaniale zdajemy sprawdzian z naszej gościnności i serdeczności.

Bardzo Wam dziękuję!

podpis3.png