Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

XV Salwatoriański Festiwal Piosenki Religijnej

Nagrodę Grand Prix otrzymał zespół Follow Him z Namysłowa. Pierwsze miejsce ex aequo zajeły: Weronika Bednarska z Trzebnicy oraz Agata Jaworska z Celestynowa. XV Salwatoriański Festiwal Piosenki Religijnej pod hasłem „Pokochaj Miłość” odbywał się w dniach 31 maja – 1 czerwca w Trzebnicy.

Zespół Follow Him z Namysłowa powstał z inicjatywy ks. Piotra Nowickiego, który kilka lat temu na jednym ze spotkań popielgrzymkowych napisał pierwszy utwór do wiersza Jana Pawła II. Poezja papieża-Polaka to główna inspiracja twórczości Follow Him. Zespół wygrał także weekendową sesję nagraniową w studio Katolik oraz koncert w Zakopanem na IX Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej.

Pierwsze miejsce ex aequo otrzymały Weronika Bednarska z Trzebnicy oraz Agata Jaworska z Celestynowa. Drugie miejsce jury przyznało zespołowi Iunctus z Oleśnicy. Natomiast trzecie miejsce przypadło zespołowi Pobudka z Celestynowa.
Wyróżnienia jury postanowiło przyznać Łukaszowi Staniszewskiemu z zespołu NatanaEl ze Szczepanowa za barwną improwizację a ks. Jackowi Hołowaczowi z zespołu Iunctus z Oleśnicy oraz Krzysztofowi Bednarskiemu z Trzebnicy za fenomenalny akompaniament. Wyróżnienie specjalne za całokształt przekazu artystycznego wykonywanego utworu otrzymał Paweł Banaszczyk z Trzebnicy. Honorowo wyróżnione zostały dwa zespoły: NatanaEl ze Szczepanowa oraz Drogowskaz z Leżajska.

Przesłuchania artystów w Trzebnickim Centrum Kultury i Sportu trwały całą sobotę. Do rywalizacji stanęło 24 wykonawców. W jury zasiedli: Piotr Baron, o. Andrzej Bujnowski oraz Elżbieta Baron.
W ramach festiwalu odbywały się także koncerty. Wystąpił zespół „Podaj dalej” z Ostrowa Wielkopolskiego, który w maju br. zdobył Nagrodę Grand Prix na Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej w Zakopanem. Gwiazdą wieczoru był Mieczysław Szcześniak i zespół Fragua.

Podstawowym celem festiwalu jest promocja kultury chrześcijańskiej. Głównym organizatorem XV SFPR był Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej, a współorganizatorem Gmina Trzebnica.

Pierwszy przegląd salwatoriańskich zespołów muzycznych odbył się w roku 1996 w Krzyżu Wielkopolskim. Późniejsze Salwatoriańskie Festiwale Piosenki Religijnej miały miejsce w Mikołowie. Od dwóch lat plebiscyt gości w Trzebnicy.


DSCF8327.jpeg Zespół „Podaj dalej” z Ostrowa Wielkopolskiego, który w maju br. zdobył Nagrodę Grand Prix na Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej w Zakopanem

DSCF8369.jpeg Gwiazda wieczoru zespół Fragua.

DSCF8439.jpegDyrektor Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej ks. Maciej Szeszko dziękuje wykonawcom.

DSCF8513.jpeg Pierwsze miejsce "wyśpiewała" Weronika Bednarska z Trzebnicy, której akompaniował tato Krzysztof Bednarski.

DSCF8531.jpeg Spotkanie za kulisami, tuż przed koncertem. Od lewej ks. Łukasz Anioł, prowincjał Polskich Salwatorianów ks. Piotr Filas, artysta Mieczysław Szcześniak, dyrektor RMSu Maciej Szeszko i burmistrz Marek Długozima.

DSCF8581.jpeg Koncert gwiazdy wieczoru Mieczysława Szcześniaka.

DSCF8590.jpeg