Urząd Miejski w Trzebnicy informuje, że w związku z wystąpieniem awarii sieci telefonicznej kontakt telefoniczny z urzędem jest utrudniony. Obecnie trwają prace mające na celu jak najszybsze usunięcie awarii. Przepraszamy za utrudnienia  |  Godziny pracy Urzędu Miejskiego w Trzebnicy: PON. WT. CZW.: 7:30-15:30  ŚR.: 7:30-16:00  PT.: 7:30-15:00   

  • EN
  • DE
  • UA

Złoto i Diamentowo

Na zaproszenie Burmistrza Marka Długozimy, trzynaście par z Gminy Trzebnica, w świątecznej atmosferze, uczciło swój jubileusz Diamentowych i Złotych Godów. Z tej okazji jubilaci zostali odznaczeni medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przez burmistrza, który wnioskował o ich przyznanie do prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzeja Dudy.

Uroczystość mająca wyjątkowo podniosły charakter odbyła się 15 grudnia w sali kinowo-widowiskowej Gminnego Centrum Kultury, a swoim występem uświetnił ją Michał Bober wraz z zespołem. Muzycznym prezentem od burmistrza Marka Długozimy dla jubilatów i ich rodzin była podróż po największych przebojach Zbigniewa Wodeckiego, Krzysztofa Krawczyka czy Andrzeja Zauchy. Na koniec uroczystości odśpiewane zostało także gromkie „sto lat” dla wszystkich odznaczonych.

Największe wzruszenie złotych i diamentowych par wywołały powtarzane za burmistrzem słowa uroczystego przyrzeczenia - „W dniu naszych Złotych Godów wyrażam serdeczne podziękowanie za okazaną mi miłość, przywiązanie i opiekę, i przyrzekam, że uczynię wszystko, aby nasze małżeństwo było nadal szczęśliwe” Tym samym odnowili oni swoje ślubowanie.

Tuż po tej uroczystej chwili, kolejne pary zapraszane były na scenę, gdzie burmistrz Marek Długozima wręczał im odznaczenia państwowe „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" oraz pamiątkowe dyplomy i legitymacje, upamiętniające rocznice zawarcia związków. Okolicznościowe medale odebrali: Janina i Józef Dąbkowie, Maria i Tadeusz Gmerkowie, Helena i Jan Grzybowie, Zofia i Edward Kowalczykowie, Czesława i Bolesław Magdziarzowie, Łucja i Jerzy Prześlakowie, Krystyna i Edward Reszkowie, Jadwiga i Jan Sawczyszynowie, Lila i Kazimierz Siczkowie, Jadwiga i Tadeusz i Szopińscy, Genowefa i Zbigniew Terliczowie, Halina i Władysław Woźniakowie, Władysława i Marian Żygadłowie. Po odebraniu medali jubilaci dokonali wpisu do książki pamiątkowej.

Na zakończenie do jubilatów ze sceny zwrócił się burmistrz Marek Długozima: - Szanowni Państwo, jeszcze raz serdecznie gratuluję Państwu wspaniałego jubileuszu. Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, który przyznał Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda, na mój wniosek, to z pewnością wyjątkowe wyróżnienie w Waszym życiu i w życiu Waszych rodzin. Kochani Jubilaci, chcę Was zapewnić, że jesteście dla nas – młodszych pokoleniem - wspaniałym przykładem i wzorem do godnego naśladowania. Pokazaliście nam, że miłość to wielki dar, który trzeba pielęgnować i że kluczem do tego, by się udało to wspólne życie, jest umiejętność przebaczania i zrozumienia. Dzięki Wam wiemy, że warto podejmować to wyzwanie, jakim z pewnością jest małżeństwo i rodzina. Pamiętajcie Drodzy Jubilaci, że myślimy o Was z szacunkiem i podziwem. Ponadto, jako burmistrz zapewniam Was dzisiaj: jestem dumny, że mam tak wspaniałych mieszkańców miasta. Usłyszeliśmy na koniec wspaniałą piosenkę Zbigniewa Wodeckiego „Lubię wracać tam, gdzie byłem”. Przyznam, że mam do niej ogromny sentyment. Mam również nadzieję, że dziś poruszyła ona i Wasze serca. Lubię wracać w strony, które znam, po wspomnienia zostawione tam, by się przejrzeć w nich, odnaleźć w nich. Tego Wam życzę - abyście ze wzruszeniem i uśmiechem wracali do wspomnień, które budzą znajome ulice i domy. Wasze życie to część historii naszego pięknego miasta – powiedział burmistrz i dodał: - Gratuluję Wam z całego serca Waszego jubileuszu i życzę wszystkiego dobrego. Niech Wasza wzajemna miłość będzie umocnieniem na kolejne lata, niech nigdy Wam nie zabraknie ludzkiej życzliwości, a w tych trudnych czasach pandemii życzę Wam przede wszystkim zdrowia, by pozwoliło Wam jeszcze przez długie lata cieszyć się życiem i swoją obecnością. Wszystkiego dobrego – życzył jubilatom burmistrz.

Każda z par otrzymała drobny upominek oraz kalendarz Gminy Trzebnica na 2022 rok.