#SzczepimySię - Gmina Trzebnica gotowa na szczepienia  |  Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus  |  Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Radosna Szkoła w Kuźniczysku

Nowoczesny plac zabaw oraz wielofunkcyjne boisko zostały oficjalnie otwarte i oddane uczniom i mieszkańcom Kuźniczyska do użytku. Uroczystość odbyła się 1 czerwca - podczas X Festynu Szkolnego oraz w dniu święta wszystkich dzieci.

Nowoczesne, kolorowe i co najważniejsze – bezpieczne obiekty zostały wybudowane w Kuźniczysku. Wielofunkcyjne boisko oraz plac zabaw w ramach programu Radosna Szkoła powstały przy Szkole Podstawowej. Doskonałym momentem na ich uroczyste otwarcie był zorganizowany już po raz dziesiąty szkolny festyn. Okazja do integracji, mobilizacji i spotkań dla lokalnej społeczności.

Była kawiarenka z domowymi wypiekami, loteria fantowa, smakołyki z grilla, sklepik oraz obowiązkowe bilety wstępu dla osób dorosłych – wszystkie zebrane środki zbierane są na zakup szkolnego sztandaru, który będzie niezbędny na zaplanowaną na przyszły rok uroczystość nadania placówce imienia Św. Jadwigi.

Mimo deszczowej aury, mieszkańcy Kuźniczyska oraz zaproszeni goście licznie przybyli na szkolny festyn. Po słowach wstępu skierowanych do zebranych przez Dyrektor Elżbietę Taraszczuk-Gaweł, sportowej przysiędze uczniów oraz modlitwie poprowadzonej przez ks. Proboszcza Jacka Tomaszewskiego, uroczyście otwarto oba obiekty. Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Janina Polak oraz przedstawiciele uczniów Szkoły Podstawowej przecięli wstęgi, symbolicznie rozpoczynając funkcjonowanie boiska i placu zabaw. Miejsca te zostały także poświęcone przez Proboszcza. Wtedy też uczniowie zaprezentowali występy artystyczne, otrzymując gromkie oklaski.

Na zakończenie oficjalnej części programu głos zabrał burmistrz Marek Długozima – Zawsze z radością i ochotą odwiedzam festyny i uroczystości takie jak ta. jestem dumny z tego, że w Gminie Trzebnica powstają nowoczesne i bezpieczne obiekty, jak boiska i place zabaw, dające naszym najmłodszym mieszkańcom tyle wesołych chwil. Zapewniają rozwój i prawidłowe warunki do przeprowadzenia zajęć, dają także możliwości do zdrowego i aktywnego spędzania wolnego czasu. Wiem, że w Kuźnuiczysku zostaną one dobrze wykorzystane. Być może dadzą nam kolejny sportowy talent z naszej gminy. Pragnę podkreślić, że obiekty te nie powstałyby tak szybko, gdyby nie zaangażowanie ze strony lokalnych radnych – Janiny Polak oraz Zbigniewa Pasiecznika, którym gratuluję i dziękuję za dbanie o społeczność sołectwa Kuźniczysko. Dzisiaj przypada Dzień Dziecka, dlatego korzystając z okazji chciałbym w imieniu wszystkich dorosłych Gminy Trzebnica tym najmłodszym mieszkańcom złożyć najserdeczniejsze życzenia, wielu radości i szczęścia.

Burmistrz złożył także na ręce Pani Dyrektor komplet piłek do gier zespołowych, bukiet kwiatów oraz pakiet książeczek i gadżetów promocyjnych z maskotką Trzebnicy – Super Kotem. Dyrektorzy pozostałych placówek oświatowych Gminy Trzebnica przekazali natomiast zabawki dla dzieci. Decyzją Rady Pedagogicznej burmistrz został uhonorowany tytułem Przyjaciela Szkoły. Gdy tylko przestał padać deszcz najmłodsi mieszkańcy Kuźniczyska zaczęli korzystać z kolorowego placu zabaw, a nieco starsi chłopcy z wielkim zaangażowaniem zaczęli rozgrywkę piłki nożnej. Przy scenie natomiast odbywały się zabawy i tańce. I nawet ulewny deszcz nie popsuł rodzinnej i wesołej atmosfery X Szkolnego Festyny w Kuźniczysku.

IMG_5329.jpeg
Uroczyste otwarcie wielofunkcyjnego boiska.

IMG_5355.jpeg
Przecięcie wstęgi przy nowoczesnym placu zabaw.

IMG_5345.jpeg
Ks. Proboszcz Jacek Tomaszewski poświęcił oba obiekty.

IMG_5498.jpeg
Przy szkole w Kuźniczysku zorganizowano już po raz dziesiąty Festyn Szkolny.

IMG_5391.jpeg
Nie brakowało doskonałego humoru podczas współczesnej i sportowej wersji Kopciuszka w wykonaniu uczniów.

IMG_5411.jpeg
Najmłodsze dzieci zaprezentowały piosenkę.

IMG_5420.jpeg
Korzystając z okazji, Burmistrz Gminy Trzebnica zło
żył dzieciom serdeczne życzenia z okazji ich święta.

IMG_5428.jpeg
Pakiet piłek do gier zespołowych, bukiet kwiatów oraz książeczki i gadżety z Super Kotem, to prezenty złożone na ręcę Pani Dyrektor Elżbiety Taraszczuk-Gaweł.

IMG_5445.jpeg
Decyzją Rady Pedagogicznej burmistrz został uhonorowany tytułem Przyjaciela Szkoły. 

IMG_5423_kadr.jpeg
Na Festynie obecni byli dyrektorzy pozostałych placówek oświatowych Gminy Trzebnica, na czele z Dyrektor ZAPO Agnieszką Moździerz oraz Radni Rady Miejskiej - Krystyna Haładaj, Janina Polak oraz Zbigniew Pasiecznik, któremu mieszkańcy Kuźniczyska w dużej mierze zawdzięczają powstanie nowych obiektów - boiska i placu zabaw.

IMG_5465.jpeg
Dzieciom bardzo podoba się nowy plac zabaw.

IMG_5497.jpeg
Boiska od razu przyciągnęło amatorów piłki nożnej.