#SzczepimySię |  Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus  |  Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Zielone światło dla bezpieczeństwa dzieci

W środę 1 grudnia wystartował system kontroli dostępu w Szkole Podstawowej nr 2. Dzięki wprowadzeniu kart, zwiększy się bezpieczeństwo uczniów placówki. Pierwszą, imienną kartę odebrał z rąk dyrektor Lidii Piotrowskiej burmistrz Marek Długozima.

Karty mają zapewnić bezpieczny dostęp do szkoły uczniom oraz kontrolę wejść na jej teren. Dodatkowo system wyposażony jest w domofon z kamerą.  – To pionierska instalacja w szkołach na terenie Gminy Trzebnica, jednak już dziś widać oczywiste korzyści wynikające z jego wprowadzenia. O jego instalację wnioskowała jeszcze poprzednia dyrektor Grażyna Kantecka, a wprowadzeniem zajęła się dyrektor Lidia Piotrowska. Warto dodać, że pozytywnie zaopiniowała tę zmianę także rada rodziców – powiedział burmistrz i dodał: - Będę nakłaniał pozostałych dyrektorów do zainstalowania podobnych systemów, a także wesprę takie rozwiązania finansowo. Dziękuję za przyznanie mi specjalnej honorowej karty. Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży to dla mnie zawsze priorytet, dlatego bez wahania zgodziłem się na wdrożenie systemu w Szkole Podstawowej nr 2. Gratuluję Pani dyrektor wraz z współpracownikami podjętej inicjatywy – zakończył burmistrz.

Pani dyrektor Lidia Piotrowska wręczając burmistrzowi podziękowania podkreśliła, że system wystartował dopiero w momencie, w którym wszystko zostało dopracowane tak, by działało bez większych zastrzeżeń: - Oczywiście będziemy reagować na wszelkie uwagi rodziców, jednak mam nadzieję, że z każdym dniem będziemy lepiej funkcjonować w obrębie wprowadzonych zmian. Dziękujemy za wsparcie tego pomysłu burmistrzowi Markowi Długozimie, a także rodzicom i uczniom – podsumowuje dyrektor. Z wprowadzonych zmian cieszą się także najmłodsi – Oskar i Weronika, którzy brali udział w uruchomieniu systemu: - Nie tylko zapala się zielone światełko, ale także jest sygnał dźwiękowy, wszystko sprawnie i czytelnie. Działa to super – mówią zgodnie.

Przypomnijmy, że Szkoła Podstawowa nr 2 zostanie wkrótce rozbudowana o nowe skrzydło, gdzie znajdzie się 9 dodatkowych klas lekcyjnych. Wybudowany zostanie także podziemny łącznik z Gminną Halą Widowiskowo-Sportową im. Dolnośląskich Olimpijczyków.