#SzczepimySię |  Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus  |  Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Graliśmy dla Kingi

W minioną sobotę 27 listopada odbył się siatkarski turniej charytatywny, podczas którego zbierane były środki dla chorującej na stwardnienie rozsiane Kingi Dziubczyńskiej. Za organizację turnieju odpowiedzialny był Gminny Klub Sportowy Gaudia Trzebnica, którego starania wsparł burmistrz Marek Długozima – udostępnił Gminną Halę Widowiskowo-Sportową oraz objął wydarzenie swoim patronatem honorowym.

Podczas imprezy udało się zebrać kwotę 18 727,71 zł i 60 Euro, która w całości zostanie przeznaczona na rehabilitację i wsparcie Kingi w walce z chorobą. Otwierając turniej burmistrz Marek Długozima podkreślił, na jak wielkie wsparcie może liczyć bohaterka imprezy: - Patrzę dziś na ilość drużyn, kibiców, ale przede wszystkim ludzi wielkiego serca, którzy są tu, bo jesteś dla nich ważna i wiem, że organizowanie takich turniejów ma sens. Nie dziwię się, że łzy wzruszenia cisną się do oczu, bo widząc to wielkie zaangażowanie znajomych i przyjaciół, którzy chcą nieść Ci pomoc sam czuję się poruszony – powiedział burmistrz i dodał: - Kiedy przedstawiciele Gaudii zgłosili się do mnie z pomysłem organizacji turnieju, od razu się zgodziłem. W końcu, dlatego powstała ta hala, byśmy mogli przeżywać razem wielkie emocje, ale także by służyła ona ludziom. Pokonałem wiele przeszkód, by móc się tu razem spotykać, by hala została otwarta, ale takie dni i wydarzenia jak to dzisiejsze pokazują mi, że było warto. Serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych, w tym całej drużyny Gaudii z trenerkami Joanną Pilip, Lidią Rojewską i Cecylią Pawlik-Kądziołką na czele. Dziękuję również prowadzącym wydarzenie Wojciechowi Kabatowi oraz prezes Annie Kresali. Chciałbym podziękować także siostrom Karolinie i Martynie Kuc, które zgłosiły się do mnie razem z przedstawicielami Gaudii. Razem możemy więcej i takimi wydarzeniami pokazujemy jak potrafimy się jednoczyć, by czynić dobro – podsumował burmistrz.

Prowadzący imprezę Wojciech Kabat przekazał wszystkim podziękowania w imieniu wzruszonej Kingi. Wymienił także partnerów wydarzenia. - Dziękujemy wszystkim partnerom tego turnieju. Za dostęp do hali sportowej i objęcie patronatem honorowym imprezy dziękujemy Panu Markowi Długozimie. Za pyszną kawę i herbatę Pani Dominice Ociepce. Za soki i napoje, a także za ciasto wszystkim, którzy je przynieśli. Dziękujemy drużynom za sportowe rozgrywki. Karolinie Kuc i Martynie Kuc oraz Pani Kasi Kuczmie za całą organizację i pomoc w zbieraniu voucherów oraz obsługę stoisk na kiermaszu. Panu Prezesowi Dolnośląskiej Siatkówki Wojciechowi Rozdolskiemu za przekazanie koszulki z autografami gwiazd siatkówki, Klubowi Volley Wrocław za przekazanie koszulki z autografami zawodniczek. Dziękujemy również za owoce Doliny Baryczy od Pani Małgosi Czyż, firmie BUŁKING i Pani Dorotce ze sklepu w Nowym Dworze, Salonowi sukien ślubnych Atelier Mala Ramus. Podziękowania należą się również za pyszny Bigos od Swojska Szama i vouchery od Ciekawe Smaki, pyszny żurek od Pani Marty Majcher i wszystkim ludziom dobrego serca, za wielką hojność! Kinga, Gaudia Trzebnica gra z Tobą ten najważniejszy mecz – podsumował Wojciech Kabat.

W turnieju udział wzięli: Skarszyn, Ogień Żmigród, LO Trzebnica, VolleyTeam DTR, DTR Moto, Oldboye 373, Toxic Team, Gaudia Trzebnica, Czarne Konie Malczów.