Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Laureaci Gminnej Edycji Konkursu 8 Wspaniałych pojadą na Ogólnopolski Finał

Wspaniała Ósemka Gminy Trzebnica, w dniach 7-9 czerwca, pojedzie do Rzeszowa, gdzie odbędzie się uroczysta Gala XIX Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków Ośmiu Wspaniałych. Wyjazd finansowany jest ze środków Gminy Trzebnica.

W Urzędzie Miejskim odbyło się krótkie i sympatyczne spotkanie, w którym uczestniczyli: Dyrektor ZAPO Agnieszka Moździerz, Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima oraz Laureaci Gminnej Edycji Konkursu Ośmiu Wspaniałych i ich rodzice, a także nauczycielki, pełniące rolę opiekunów podczas wyjazdu. W trakcie spotkania zaprezentowano program trzydniowej wycieczki, omówiono jego punkty oraz zebrano wymagane zgody rodziców bądź opiekunów dzieci i młodzieży.

Uczniowie będą mieli okazję zwiedzić miasto z pilotami turystycznymi, uczestniczyć w IX Międzynarodowym Festiiwalu Piosenku „Rzeszów Carpathia Festival” oraz oczywiście w uroczystej Gali Ogólnopolskiego Finału Ośmiu Wspaniałych. Obecność na gali oraz uczestnictwo w przygotowanych przez organizatorów zajęciach i kontakt z wolontariuszami z całej Polski pozwoli reprezentantom naszej Gminy na wymianę doświadczeń oraz idei, nawiązanie nowych znajomości i być może udział w akcjach o skali wojewódzkiej czy ogólnopolskiej, a na pewno dostarczą nowych pomysłów na podjęcie kolejnych inicjatyw, by budować „Świat na tak”.

Na koniec spotkania, rodzice Wspaniałej Ósemki edycji 2013 serdecznie podziękowali burmistrzowi za umożliwienie ich dzieciom wyjazdu do Rzeszowa oraz zorganizowanie całej wyprawy, wraz z dojazdem i zapewnieniem opiekunów. Dla całej ósemki będzie to pierwsza wizyta w Rzeszowie, wszyscy więc wyczekują rozpoczęcia nowej przygody.

IMG_5537kadr_małe.jpeg
Na spotkaniu omówiono program wycieczki do Rzeszowa.