Urząd Miejski w Trzebnicy informuje, że w związku z wystąpieniem awarii sieci telefonicznej kontakt telefoniczny z urzędem jest utrudniony. Obecnie trwają prace mające na celu jak najszybsze usunięcie awarii. Przepraszamy za utrudnienia  |  Godziny pracy Urzędu Miejskiego w Trzebnicy: PON. WT. CZW.: 7:30-15:30  ŚR.: 7:30-16:00  PT.: 7:30-15:00   

  • EN
  • DE
  • UA

Z myślą o mieszkańcach

Trwa remont pomieszczeń biurowych w budynku starego sanepidu przy ul. Obrońców Pokoju 7. Na dwóch kondygnacjach powstanie 8 mieszkań socjalnych w metrażu od 30 m² do 70 m². Inwestycję za blisko półtora miliona zł wykonuje trzebnicka firma – Zakład Murarski Kazimierza Zająca.

Inwestycję wizytował burmistrz Marek Długozima: - Przeprowadzenie tego remontu pozwoli nam na przeniesienie lokatorów z budynku socjalnego przy ul. Henryka Pobożnego. Znajduje się on w złym stanie technicznym, a w jego miejscu po rozbiórce powstanie nowa gminna biblioteka. Dodatkowo planujemy zwolnić także pomieszczenia w Szkole Podstawowej nr 1 i Szkole Podstawowej nr 3, gdzie także znajdują się mieszkania socjalne. Metraż po nich wykorzystany zostanie przez szkoły, które rozwijają się w dynamiczny sposób i potrzebują nowych przestrzeni. O wszystkich zmianach lokatorzy będą informowani na bieżąco – podsumowuje burmistrz.

W ramach prowadzonych prac wykonane zostaną roboty ogólnobudowlane, wymieniona stolarka drzwiowa i okienna, zamontowane nowe instalacje wodne, kanalizacyjne, elektryczne, gazowe oraz odgromowe. Zakończenie prac planowane jest na luty 2022 roku. Obecnie trzebnicka siedziba sanepidu znajduje się przy ul. Tadeusza Kościuszki nr 10.