#SzczepimySię - Gmina Trzebnica gotowa na szczepienia  |  Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus  |  Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Nowa droga dla mieszkańców

Mamy świetną wiadomość dla mieszkańców Koniowa, Ujeźdźca Małego, a także wszystkich rowerzystów. Burmistrz Marek Długozima podpisał umowę na realizację drogi prowadzącej z Ujeźdźca Małego, po śladzie drogi polnej od wysokości zakładów firmy Tarczyński S.A. Dojedziemy nią bezpiecznie do wspomnianego Koniowa, ale też dalej drogą leśną do ścieżki łączącej Gruszeczkę z Książęcą Wsią.

Najkorzystniejszą ofertę, w kwocie poniżej miliona zł złożyła firma Colas Polska z Palędzia. – Cieszę się, że udało się podpisać umowę na realizację tej ważnej dla lokalnej społeczności drogi, która pozwoli bezpiecznie i szybko docierać do pracy w zakładach Tarczyński S.A. mieszkańcom Koniowa, ale także dzieciom do szkoły w Ujeźdźcu Wielkim – powiedział burmistrz i dodał: - Ważne tu jest również to, że dzięki mojej wielkiej determinacji dokończony zostanie także remont drogi powiatowej wraz z budową chodnika od mostku w Biedaszkowie Wielkim do granicy powiatu trzebnickiego w Gruszeczce. Przekazałem na ten cel ponad 2 miliony zł. Umowa z wykonawcą tej inwestycji również została podpisana. Dzięki tym inwestycjom, bezpiecznie połączone zostaną tereny rekreacyjne Trzebnicy, Żmigrodu oraz Milicza. Da to wiele możliwości dla turystyki rowerowej, która w ostatnich latach znacząco się rozwija również dzięki szeroko zakrojonym inwestycjom Gminy Trzebnica, gdzie powstało ponad 25 km ścieżek rowerowych – podsumował burmistrz, a obecny podczas podpisania umowy sołtys i Radny Rady Miejskiej Zenobiusz Modliborski dodał: - To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców. Każda inwestycja poprawiająca infrastrukturę to wielki plus dla komfortu i bezpieczeństwa. Burmistrz dotrzymał danego słowa, najpierw wywalczając w powiecie dalszą realizację remontu drogi powiatowej prowadzącej w stronę Sułowa, a teraz dokładamy do tego budowę tej nowej drogi. W imieniu mieszkańców tej części gminy dziękuję Panu burmistrzowi.  Nawołuję też powiat do realizacji remontu drogi powiatowej prowadzącej do Domanowic, ponieważ jej stan jest fatalny – podsumował radny.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie wykonana została również nowa droga łącząca Cerekwicę z Masłowem, Szczytkowice z Brzykowem, Jaźwiny z Koczurkami oraz Komorówko z Domanowicami i Brzykowem.

OST_6719.jpeg

tarczynski-droga.jpeg