#SzczepimySię - Gmina Trzebnica gotowa na szczepienia  |  Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus  |  Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Inauguracja roku UTW „Tęcza”

1 października w sali Kina Polonia 3D w Trzebnicy, odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2021/2022 słuchaczy UTW „Tęcza” w Trzebnicy.

Uroczystość rozpoczęła Prezes Zarządu UTW Halina Wawruszczak, która zwróciła się do obecnych z życzeniami: - Bądźmy dla siebie mili, bądźmy wyrozumiali, bądźmy serdeczni, bo każdy z nas jest inny, jedyny i oryginalny – niezastąpiony. Dziękujemy obecnemu na sali panu burmistrzowi Markowi Długozimie, który od samego początku działania naszego uniwersytetu wspiera nas, będąc niejako ojcem duchowym tego przedsięwzięcia. Dzięki możliwości korzystania z tego pięknego obiektu jakim jest Gminne Centrum Kultury, możemy wciąż się rozwijać, mając zapewnione do tego świetne warunki. Wszystkim zebranym życzę owocnego roku akademickiego, pełnego pozytywnych emocji i budującego dobre ludzkie relacje – podsumowała prezes, prosząc o zabranie głosu burmistrza Marka Długozimę: - Patrzę z podziwem na to co wspólnie przez te wszystkie lata udało się wypracować. Spełnić wszystkie założenia, które przyświecały nam w momencie powoływania do życia uniwersytetu. Jest to miejsce, gdzie seniorzy mogą poczuć się znów młodzi, pobudza się tu w nich na nowo ciekawość świata i apetyt na życie. Wspólne spędzanie czasu zacieśnia więzi integracji, a odpowiednie kierowanie rozwojem sprawia, że wciąż w ofercie UTW pojawiają się nowe propozycje i ciekawe plany dotyczące podróży. W tym miejscu chciałbym jeszcze raz serdecznie podziękować pani Irenie Kahalik, która jeszcze do niedawna pełniła funkcję prezesa, a także przekazać oficjalne gratulacje i wyrazić swoje wsparcie dla pani Haliny Wawruszczak, która podjęła się roli prezesa. Wszystkim słuchaczom życzę owocnego roku, pełnego odkrywania i pogłębiania zdobytej wiedzy – podsumował burmistrz.

Uczestnicy uroczystości z uwagą wysłuchali referatu dr Roberta Mertuszki, który opierając się na refleksjach R.Camus'a, wskazał pozytywy pracy Syzyfa i polecił szukać ich we własnym życiu. Nie zabrakło także podziękowania obecnej prezes, kierowanego do poprzedniej prezes i … stwierdzenia, że czas odciąć przysłowiową pępowinę, by nowy zarząd mógł płynąć do „portu przeznaczenia”, ucząc się samodzielności i nabierać doświadczenia. Tradycyjnie już – osoby z siódemką z przodu, przyjęły życzenia w roku swojego jubileuszu i wybrzmiało dla Nich huczne „100 lat”. Po „przerwie na kawę” nastąpiła uczta dla ducha – dr Monika KRUK – pianistka, Absolwentka Międzywydziałowego Podyplomowego Studium Pieśni w Warszawie wystąpiła w minirecitalu wspólnie z Joanną KLIN, która profesjonalną przygodę z muzyką rozpoczęła w 2000 roku, od nauki gry na flecie, a w latach 2004 – 2007 uczyła się śpiewu w Olsztynie, później kontynuowała naukę w Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie. Joanna, przy akompaniamencie Moniki, rozpoczęła występ brawurową arią „Ze śmiechem”, z operetki „Perichola” Offenbacha, a zakończyła wokalizą z filmu Romana Polańskiego „Dziewiąte Wrota” kompozytora Wojciecha Kilara.