#SzczepimySię - Gmina Trzebnica gotowa na szczepienia  |  Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus  |  Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

VI TRZEBNICKIE ZAWODY DOGTREKKING

Gmina Trzebnica wspiera sport, dlatego po raz kolejny zaangażowała się wspólnie z Trzebnickim Klubem Psa w organizację przedsięwzięcia dającego wiele radości i satysfakcji entuzjastom aktywności fizycznej oraz ich czworonożnym towarzyszom.

VI Trzebnickie Zawody Dogtrekkingu odbyły się w pierwszą sobotę października, ciesząc się wysoką frekwencją, gromadząc zawodników z różnych części kraju.

Jak podkreśla Małgorzata Miśta – Prezes Trzebnickiego Klubu Psa- głównym założeniem jest przede wszystkim dobra zabawa, a zawody wpisują się w misję klubu, w której jest mowa o promowaniu aktywnych form wypoczynku, kształtowaniu odpowiedniego stosunku do zwierząt oraz pomoc zwierzętom bezdomnym. Warto przy tej okazji zaznaczyć również, iż przy współpracy z Gminą Trzebnica udało nam się już znaleźć dom dla około 400 psów, w tym dla Antka – niewidomego psa, będącego ambasadorem dzisiejszego wydarzenia. Antek wraz ze swoją opiekunką – Beatą Józefiak bardzo aktywnie spędza czas, biegając około 40 km tygodniowo. Jak podkreśla pani Beata – jest on jedynym niewidomym psem w Polsce, który przebiegł górski półmaraton, a aktualnie sukcesywnie przygotowuje się do maratonu.

Start zawodów zlokalizowany był w Gminnym Parku dla Psów, w którym po zakończonej odprawie weterynaryjnej psy zróżnicowane rasowo z niekrytą radością korzystały z infrastruktury przygotowanej specjalnie z myślą o nich. Po zakończonej części organizacyjnej Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima oficjalnie rozpoczął zawody podkreślając jednocześnie, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, dlatego bardzo chętnie angażuje się w przedsięwzięcia dające możliwość aktywnego spędzania czasu przyjaciołom zwierząt, zaznaczając, że Gmina Trzebnica obfituje w malownicze trasy piesze i biegowe.

Uczestnicy zwracali uwagę na fakt, iż bardzo chętnie biorą udział w tego typu zawodach, a do Trzebnicy wracają z niekrytym entuzjazmem, przez wzgląd na miłą atmosferę, świetną trasę i organizację na bardzo wysokim poziomie. 

Po zakończonej rozgrzewce na zawodników czekały do wyboru dwie trasy – MINI – 7 km (kategoria rodzinna) i MIDI – 17 km (kategoria indywidualna z podziałem na kobiety i mężczyzn oraz kategoria drużynowa). W oparciu o mapę należało pokonać wybrany dystans, wykonując jednocześnie określone zadania lub odpowiadając na pytania. Na wynik ostatecznej klasyfikacji złożyło się tempo i poprawność wykonanych zadań.

Meta zawodów zlokalizowana była na wyspie między stawami, gdzie na uczestników czekał poczęstunek, podium oraz nagrody.

Jak podkreślają organizatorzy był to najliczniejszy dogtrekking jaki dotychczas organizowali, na starcie pojawiło się 46 drużyn oraz 17 zawodników indywidualnych, łącznie 133 osób i 90 psów.

Klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:

 

Klasyfikacja kobiet na dystansie MID 17 km

Magdalena Krajewska (Tayro, Tiga) – 1:26

Marcela Jakubczyk (George) – 1:50

Beata Józefiak (Antek) – 1:51

 

Klasyfikacja mężczyzn na dystansie MID 17 km

Karol Zagacki (Snatch) – 1:12

Marcin Maćkowiak (Lumi) – 1:21

Damian Barański (Klarson) – 1:22

 

Klasyfikacja drużyn na dystansie MID 17 km

Wilki Górskie Patryk Poliwoczak, Roksana Wojak (Chopper) – 1:27

Metheora Sport Team Jacek Frukacz, Ewa Frukacz (Demon, Dragon, Hype) – 1:38

Drużyna Bordiego Artur Starościak, Renata Starościak, Rafał Starościak, Nikola Starościak (Bordi) – 1:58

 

Klasyfikacja drużyn na dystansie MINI 7 km

Z.Morka Aleksandra Fabiszewska, Weronika Bednarska (Moria) – 0:52

PulsBike Team Mariusz Setera, Dominika Wittoń (Figa) – 0:57

Inka Karolina Marcjoniak , Barbara Marcjoniak (Drużyna) – 0:58