Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

W niezwykłych ogrodach

Stało się tradycją. W majowy weekend siostry Boromeuszki otwierają bramy do kwitnących, przyklasztornych ogrodów. I nigdzie nie zasmakujemy tak pysznego rogala drożdżowego, wypieczonego chleba, czy domowego żurku. I jest tu coś jeszcze: rodzinna atmosfera, z dziecięcą twórczością w tle.

Majówka odbyła się w sobotę 18 maja. Przy bramie do klasztornych ogrodów zwiedzających witali organizatorzy: burmistrz Marek Długozima wraz z Matką Generalną Albertą Groń, Krystyna Klamińska, prezes Fundacji Dla Ratowania Klasztoru św. Jadwigi Śl. i dyrektor TCKiS Adam Waz.

Na straganach można było zakupić przepyszny klasztorny bigos i żurek, pajdę ze smalcem oraz wypieki klasztorne. Na całym terenie ogrodów dostępna była niezliczona ilość atrakcji. Od godziny 15 można było podziwiać występy grup dziecięcych i młodzieżowych działających przy TCKiS.

Młodzi, utalentowani


Pierwsze zaprezentowały się Mażoretki w choreograficznym układzie taneczno-marszowym. Sekcja prowadzona jest przez panią Annę Krzemieniec. Kolejnym punktem imprezy był pokaz dziecięcego baletu. Maluchy ujęły wszystkich swoją lekkością i beztroską. Występy nagradzano gromkimi brawami. Dumni byli zarówno rodzice, jak i opiekunka grup pani Katarzyna Kmiecik. Wśród majówkowych atrakcji był również występ młodzieży z Akademii Aktorstwa i Śpiewu. Podopieczni pani Marii Zygmaniak-Lesiak przedstawili zebranym interpretację swoich utworów.
Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs plastyczny, prowadzony przez panie: Łucję Kołodziejczyk i Jolantę Hercuń, opiekunki sekcji plastycznych z TCKiS. Tematem konkursu był Klasztor św. Jadwigi Śląskiej. Mali artyści z ogromnym zaangażowaniem malowali swoje obrazy. Najlepsze nagrodzono.
Dzieci przybyłe na majówkę mogły wziąć udział w zabawach, warsztatach i loterii fantowej. W tym czasie dorośli spacerowali po ogrodach klauzurowych. Dużą atrakcją tego dnia był koncertu laureatów Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Biedronka”. A na koniec na widzów czekał jeszcze występ grupy mimicznej Formacja DeFormacja prowadzonej przez Anię i Jima Williamsów.

A wieczorem

Siostry Boromeuszki zaprosiły również zebranych na Majówkę Maryjną, która odbyła się z udziałem zespołu Missus a Deo. Amatorska orkiestra, w skład której wchodzi młodzież z Dolnego Śląska i Opolszczyzny, zachwyciła podczas wieczornego koncertu. Chwilę później zwiedzano Muzeum Klasztorne prowadzone przez Boromeuszki.

Galeria FOTO

IMG_4798.jpeg
IMG_4822.jpeg
IMG_4848.jpeg
IMG_5150.jpeg
IMG_5171.jpeg
IMG_5213.jpeg

IMG_5224.jpeg
IMG_4764.jpeg
IMG_5314.jpeg
IMG_5332.jpeg
IMG_5592.jpeg