Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Sukces w grze

Jędrzej Orzechowski, mieszkaniec gminy Trzebnica, od 6 roku gra w tenisa ziemnego. Kolejne wygrane turnieje sprawiły, że po latach amatorskiej gry, we wrześniu ubiegłego roku rozpoczął zawodnicze uprawianie dyscpliny. Postawa młodego sportowca i liczne sukcesy przekonały burmistrza Marka Długozimę do podjęcia decyzji o wspraciu kolejnego młodego talentu z naszego regionu.

Dziś Jędrzej trenuje 5, a czasem nawet 6 razy w tygodniu. Do tego dochodzą weekendowe sparingi i turnieje. To ciężka praca. Jest uczniem I klasy Liceum Sportowego Gimbasket we Wrocławiu. Dojeżdża zarówno do szkoły, jak i na treningi. Dzięki dużej samodyscyplinie i łatwości w przyswajaniu sobie nowych elementów taktyczno-technicznych Jędrzej Orzechowski należy już do 100 najlepszych tenisistów w klasyfikacyjnej liście juniorów w Polsce do lat 18. W sezonie letnim ma zamiar znaleźć się w pierwszej 50. Przyznaje, że jak się ma przed sobą takie sportowe autorytety jak Jerzy Janowicz, czy francuski tenisista Gilles Simon, mobilizacja jest duża: - Szkoła sportowa, do której chodzę powala mi dobrze wykorzystać ten czas. Panuje tu atmosfera przyjazna dla sportowców, a lekcje ułożone są tak, bym miał siłę i możliwości odbycia trenigu.

Tenis to nie jedyna pasja sportowa Jędrzeja. Od 7 roku życia trenował piłkę nożna w klubie Polonia Trzebnica. Przez wiele lat był kapitanem drużyny i wyróżniającym się zawodnikiem. Dwukrotnie kandydował do kadry piłkarskiej Dolnego Śląska. Poza tym dobrze jeździ na nartach i snowbordzie, systematycznie pływa.

Poza ogromnym wysiłkiem związanym z treningami Jędrzej ma bardzo dobre wyniki w nauce. Należy do najlepszych uczniów Liceum. Wyróżnia się wzorowym zachowaniem.
Na każdym kroku wspierają go rodzice. - Widzę sukcesy syna, jego zaangażowanie, chęć grania i wiem, że warto go wspierać. Kiedy widzę go podczas meczu, jego spokój, opanowanie, a potem kolejne zwycięstwa, jestem z niego dumna – mówi mama Jędrzeja, Magdalena Orzechowska.

Teraz do grona osób, które kibicują młodemu człowiekowi, dołączył burmistrz Marek Długozima: - Jestem zbudowany Twoją postawą, sportowym duchem walki. Cieszę się, że możemy wesprzeć kolejnego młodego i zdolnego człowieka w naszej gminie. Trzymamy kciuki.


Sukcesy w tenisie, które odniósł przed rozpoczęciem zawodniczego uprawiania dyscypliny:
2009 rok – wicemistrz turnieju Mały Challenger przy Międzynarodowym Turnieju Challenger KGHM Wrocław 2009

2010 – zwycięzca cyklu turniejów Młodzieżowej Ligi Tenisowej REDECO Wrocław w sezonie 2009/2010

Sukcesy w tenisie, które odniósł po miesiącu systematycznych trenigów tenisowych jako zawodnik Polskiego Związku Tenisowego:

- III miejsce w grze w pojedynkę w turnieju tenisa ziemnego w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym WTK-5 do lat 16, Wrocław 2012

- I miejsce w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym do lat 16 o Puchar Family Tennis Camp, Karpacz 2012

IMG_4142.jpeg
Na początek dobrej współpracy Jędrzej otrzymał prezent – sprzęt sportowy m.in. rakietę, torbę i bluzę.

IMG_4158.jpeg
Jędrzej Orzechowski - obiecujący tenisista z terenu Gminy Trzebnica