Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Głuchów Górny – Jarzębinowa Wieś

Każde z sołectw Gminy Trzebnica pragnie się czymś wyróżnić. Głuchów Górny postanowił stać się Jarzębinową Wsią. W tym celu mieszkańcy posadzą blisko 100 drzewek, a każde z nich będzie miało swojego młodego opiekuna wybranego spośród dzieci i młodzieży Głuchowa Górnego.

Projekt Jarzębinowej Wsi, to oczywiście nie tylko drzewka. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich zajmą się przygotowaniem potraw i przetworów z wykorzystaniem owoców jarzębiny, np. dżem, konfitura, galaretka, sos do mięs. W planach jest także produkcja nalewki z jarzębiny. Owoce tych drzew zostaną również wykorzystane do przygotowania korali i innych ręcznie robionych ozdób.

Sołtys Andrzej Koziara wraz z zaangażowanymi w projekt mieszkańcami planuje zorganizować w przyszłym roku Dzień Głuchowa Górnego – Jarzębinowej Wsi, zapraszając mieszkańców okolicznych miejscowości do wspólnej zabawy i degustacji przetworów z jarzębiny.

Pierwszym etapem realizacji projektu jest zasadzenie drzewek. Pierwszą, symboliczną jarzębinę sołtys posadził wspólnie z Burmistrzem Gminy Trzebnica Markiem Długozimą.

SAM_8678.jpeg