• EN
  • DE
  • UA

Narodowy Spis Powszechny 2021 - apel burmistrza

Szanowni Mieszkańcy Gminy Trzebnica,

 

od 1 kwietnia do 30 września 2021 r. na terenie naszej gminy, podobnie jak w całym kraju trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Zachęcam, aby nie zwlekać z udziałem w tym ważnym, obowiązkowym badaniu statystycznym przeprowadzanym raz na 10 lat. Pozwoli ono pozyskać szczegółowe informacje na temat liczby i struktury demograficznej mieszkańców Polski, ich wykształcenia, wykonywanych zawodów i warunków, w jakich żyją. Dane pozyskane podczas spisu zostaną wykorzystane do tworzenia założeń polityk publicznych, które państwo i władze samorządowe prowadzą w różnych sferach życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego, posłużą do opracowań, zestawień i analiz statystycznych, a także do tworzenia i aktualizacji operatu do badań statystycznych.


Podstawową i obowiązkową metodą spisową jest spis przez internet. Każdy mieszkaniec jest zobowiązany samodzielnie przeprowadzić samospis za pomocą aplikacji dostępnej na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego: spis.gov.pl. Wystarczy komputer lub inne urządzenie mobilne podłączone do internetu.

 

W sytuacji braku możliwości samospisu, braku komputera, szczególnie osoby starsze mogą udać się po pomoc do Urzędu Miejskiego w Trzebnicy, gdzie Koordynator gminny lub członek Gminnego Biura Spisowego w godzinach pracy Urzędu udzieli wsparcia i pomoże wypełnić formularz na specjalnie przygotowanym stanowisku komputerowym.

 

Kolejną bezpieczną i wygodną metodą jest spis przez telefon. Wystarczy zadzwonić na infolinię spisową dostępną pod numerem telefonu: 22 279 99 99.

 

Jeżeli nie spiszą się Państwo samodzielnie, skontaktuje się z Państwem Rachmistrz spisowy, przeprowadzający wywiady na terenie Gminy Trzebnica. Tożsamość rachmistrza można sprawdzić w specjalnej aplikacji na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego: spis.gov.pl lub na infolinii spisowej. Od dnia 23 czerwca 2021 r. Rachmistrzowie rozpoczęli także wywiady bezpośrednie i mogą odwiedzić Państwa w miejscu zamieszkania. Rachmistrzowi nie można odmówić spisu.

 

W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości, proszę kontaktować się z Gminnym Biurem Spisowym w Trzebnicy pod numerem telefonu – 71 388 81 42.

 

Zachęcam i apeluję o podjęcie aktywności obywatelskiej i wywiązanie się z obowiązku udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021!

 

podpis

 

 

 

 

11.jpeg

 

12.jpeg

 

13.png