Szanowni Państwo, do 31 sierpnia Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-15:00  |  #SzczepimySię - Gmina Trzebnica gotowa na szczepienia  |  Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus  |  Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Święto Policji

W sali kinowej Gminnego Centrum Kultury I Sztuki odbyły się uroczystości z okazji 102. rocznicy powołania Policji Państwowej. Święto Policji ustanowione zostało w 1995 roku i przypada 24 lipca – w rocznicę powołania przez Sejm w 1919 roku Policji Państwowej. 

Podczas gali Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu inspektor Dariusz Wesołowski mianował na wyższe stopnie zawodowe 2 policjantów w korpusie oficerów młodszych, 14 policjantów w korpusie aspirantów i 13 policjantów w korpusie podoficerów. Komendant Powiatowy Policji w Trzebnicy mł. insp. Artur Starmach mianował 5 funkcjonariuszy w korpusie szeregowych. Swoja nagrodę wręczył także burmistrz Marek Długozima, który za wzorowe wypełnianie obowiązków służbowych, nieprzeciętną postawę oraz pełną poświęcenia służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Powiatu Trzebnickiego nagrodził starszego sierżanta Damiana Klonowskiego oraz starszego aspiranta Grzegorza Zająca.

Obecny na gali zastępca komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu młodszy inspektor Robert Frąckowiak w swoim przemówieniu podkreślił, jak ważny jest to czas dla Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy, dziękując burmistrzowi Markowi Długozimie za starania dotyczące powstania nowego komisariatu trzebnickiej policji: - Dziś otwarte zostały oferty na budowę nowej komendy w Trzebnicy. Bez wsparcia Pana burmistrza, który zabiegał o teren pod budowę komendy w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa oraz bez przekazania 400 tys. zł dofinansowania z środków Gminy Trzebnica na powstanie projektu komendy, marzenie wielu policjantów z Powiatu Trzebnickiego nie mogłoby zostać zrealizowane. Dzięki staraniom burmistrza Marka Długozimy powstanie nowoczesny obiekt na pięknej działce, który będzie służył bezpieczeństwu mieszkańców. Obiekt na miarę rozwoju Gminy Trzebnica – podkreślił zastępca komendanta i dodał słowa podziękowania dla wszystkich funkcjonariuszy, którzy szczególnie w dobie pandemii ryzykowali swoje zdrowie i życie w walce o bezpieczeństwo mieszkańców. Swoje podziękowanie przekazał również mł. insp. Artur Starmach, który podkreślił, że dzięki dobrej i ofiarnej pracy policjantów to właśnie Powiat Trzebnicki jest tym, który w statystykach jest najbezpieczniejszy. Podziękował swoim podwładnym oraz wyraził nadzieję, że kolejne lata będą równie owocne. Podziękował także za wsparcie lokalnym samorządom, szczególnie w kontekście dobrej współpracy, uzyskanych dofinansowań i planowanej budowy nowej komendy.

Głos zabrał także burmistrz Marek Długozima: - Cieszę się, że dziś możemy się spotkać w naszej pięknej i nowoczesnej sali kinowej w Gminnym Centrum Kultury. Zorganizowanie gali u nas, pozwoliło na bezpieczne przeprowadzenie uroczystości pomimo trwającej wciąż pandemii koronawirusa. W podniosłej atmosferze mogliście odebrać wyróżnienia, nagrody i akty mianowania. Wasz sukces obserwować mogli członkowie waszych rodzin. Gratuluję osiągniętych wyników, awansów oraz wzorowej służby. Dziękuję Panu Komendantowi mł. insp. Arturowi Starmachowi, a także wszystkim policjantom, którzy na co dzień troszczą się o bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy i powiatu, szczególnie w tym czasie, tak trudnym z powodu trwającej pandemii. Pracownikom Komendy Powiatowej w Trzebnicy życzę licznych sukcesów i satysfakcji z wykonywanych obowiązków. Mam nadzieję, że już niebawem będziecie je mogli pełnić w komfortowych warunkach. Moja determinacja i czynione przeze mnie na przestrzeni lat starania dały konkretny efekt, w postaci działki uzyskanej od KOWR przy ul. Czereśniowej, gdzie mieścić się będzie nowa komenda. Zdecydowałem także, by przekazać 400 tys. zł na projekt nowego budynku. W otoczeniu nowej komendy powstanie także infrastruktura zdrojowa w ramach pozyskanego przeze mnie dofinansowania na poszukiwanie wód termalnych. Tym samym będziemy mieli zabezpieczone dwie podstawowe potrzeby mieszkańców – zdrowie i bezpieczeństwo. Na uczestników gali czekał poczęstunek przygotowany w sali Retro GCKiS.