Szanowni Państwo, do 31 sierpnia Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-15:00  |  #SzczepimySię - Gmina Trzebnica gotowa na szczepienia  |  Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus  |  Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Nowa świetlica w Skarszynie oficjalnie otwarta

W Skarszynie dopełniła się obietnica dana mieszkańcom przez burmistrza Marka Długozimę oraz radnego Rady Miejskiej Kamila Ankiera. Oficjalnie otwarta została nowoczesna świetlica. Zwiedzanie inwestycji za ponad milion złotych, to nie jedyne atrakcje jakie tego dnia czekały na biorących udział w wydarzeniu.

Wszystko jednak rozpoczęło się od oficjalnego przecięcia wstęgi, którego dokonali: burmistrz Marek Długozima, Radny Rady Miejskiej Kamil Ankier, Radna Rady Miejskiej Małgorzata Wójcik, Przewodniczący Rady Miejskiej Mateusz Stanisz, ks. proboszcz Leszek Urban, sołtys Mirosław Mazur oraz przedstawiciele dzieci.

Następnie nastąpił moment poświęcenia budynku, którego dokonał ks. Leszek Urban. Burmistrz w podziękowaniu za zrealizowane zadanie otrzymał z rąk sołtysa dyplom oraz specjalnie wykonane przez lokalnego artystę Abdulwahaba Al – Kebsiego serce z drewna, a także tytuł Honorowego Przyjaciela Skarszyna. – Wiemy ile pracy wymaga rozwój całej naszej gminy, która liczy 42 sołectwa. Każdy z ich mieszkańców oraz sołtysów ma plany i oczekiwania. Cieszymy się, że przy wsparciu radnych z naszego regionu, tym razem zdecydował Pan o zrealizowaniu naszych marzeń dotyczących miejsca spotkań, integracji i rozwoju. Bardzo dziękujemy – powiedział sołtys Mirosław Mazur.

Głos zabrał gospodarz Gminy Trzebnica: – Dziękuję za to wyróżnienie. Ta inwestycja nie byłaby możliwa bez ludzi, bez mieszkańców, bez radnych. To przecież śp. Jan Janusiewicz zwrócił pierwszy moją uwagę na potrzebę zbudowania tu świetlicy, później jego dzieło kontynuował obecny Radny Rady Miejskiej, wieloletni działacz sportowy, były sołtys Kamil Ankier, który również zabiegał o powstanie tej inwestycji, co przyniosło ten piękny skutek w postaci budynku, który służyć będzie wszystkim mieszkańcom. Dziękuję też moim radnym, którzy popierają moje pomysły i inicjatywy. Dziękuję też radnej Małgorzacie Wójcik z PiS, która popiera nasze uchwały w głosowaniach w przeciwieństwie do pozostałych radnych z PIS i KO w naszej radzie – powiedział burmistrz Marek Długozima i dodał: – Jestem pod wielkim wrażeniem tego jak wszystko zostało przygotowane, że dodatkowo możemy się dziś zapoznać z pracami lokalnych twórców z sołectwa. Nie każdy mógł wiedzieć, że żyje tu tylu utalentowanych ludzi. To wszystko pokazuje, że sołtysi działają coraz prężniej, coraz więcej chcą i robią dla mieszkańców. Jest to bardzo budujące – podsumował burmistrz wręczając sołtysowi Mirosławowi Mazurowi Akt Przekazania Świetlicy i gratulując przygotowania uroczystości oraz życząc dalszego zaangażowania w życie sołectwa.

Kolejnym punktem programu było odsłonięcie herbów Gminy Trzebnica oraz Skarszyna, które zawisły w nowej świetlicy. Wykonane one zostały przez Abdulwahaba Al – Kebsiego. Później przyszedł czas na zwiedzanie świetlicy, gdzie na wszystkich chętnych czekała oprawa muzyczna przygotowana przez wnuczki śp. Jana Janusiewicza, kawiarenka z produktami lokalnymi, stoiska z pracami skarszyńskich twórców oraz księga pamiątkowa.

Na specjalnie ustawionej scenie odbyły się koncerty zespołu Mozaika, Justyny Kubiak z zespołem oraz Kwartetu Smyczkowego Fundacji Forum Artis imienia Marka Tracza. Impreza towarzysząca otwarciu świetlicy trwała do późnego wieczora.