Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Kolokwium habilitacyjne ks. Bogdana Giemzy

W dniu 9 maja odbyło się na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu kolokwium habilitacyjne ks. Bogdana Giemzy na podstawie jego dotychczasowego dorobku naukowego i rozprawy habilitacyjnej pt. "Apostolski wymiar życia konsekrowanego w nauczaniu Jana Pawła II. Studium teologicznopastoralne". W tej ważnej dla posługującego w Trzebnicy księdza superiora uczestniczył również Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima wraz z dyrektorem Zespołu Administracyjnego Placówek Oświatowych Agnieszką Moździerz.


Recenzentami byli: ks. prof. dr hab. Paweł Góralczyk z Uniwersytetu Kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i zarazem członek Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów, ks. prof. dr hab. Ireneusz Werbiński z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, ks. prof. KUL dr hab. Staniław Dyk z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II i ks. prof. PWT dr hab. Bogusław Drożdż z Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.
Ks. B. Giemza jest wykładowcą teologii pastoralnej (od 1990 r.) WSD w Bagnie i adiunktem przy Katedrze Teologii Pastoralnej w Instytucie Teologii Pastoralnej w PWT we Wrocławiu (do 2007 r.), nadto od 2006 r. prowadzi wykład monograficzny w Podyplomowym Studium Teologii Życia Konsekrowanego (prowadzonym przez księży klaretynów) we Wrocławiu.

Po uroczystości burmistrz Marek Długozima powiedział: Jest mi niezmiernie miło, że mogłem uczestniczyć w tej ważnej dla księdza Bogdana chwili. cieszę się, że kolejny mieszkaniec naszego miasta uzyskał tak zaszczytny tytuł i zasilił grono samodzielnych naukowców. Jeszcze raz gratuluję w imieniu własnym i całej wspólnoty samorządowej.

SAM_8581.jpeg SAM_8578.jpeg
SAM_8577.jpeg SAM_8576_1.jpeg