#SzczepimySię - Gmina Trzebnica gotowa na szczepienia  |  Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus  |  Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Wsparcie dla rodzin

Konkurs plastyczny pt. „Zostań Rodziną Zastępczą – podaruj miłość” to projekt zorganizowany, by celebrować rodzicielstwo zastępcze. Koordynatorki rodzinnej pieczy zastępczej z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Trzebnicy – Sylwia Urbańczyk i Monika Wiewiór, były gośćmi Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimy, który dołożył cegiełkę do szczytnego celu, jakim jest celebrowanie Dnia Rodzicielstwa Zastępczego.

Burmistrz na ręce koordynatorek przekazał zestaw upominków i gadżetów związanych z Gminą Trzebnica. - Jestem zwolennikiem rozpowszechniania idei rodzicielstwa zastępczego, dlatego z przyjemnością wspieram projekty, które mają na celu zwiększenie akceptacji społecznej wśród mieszkańców. To bardzo ważne, że każde z dzieci miało szansę znaleźć kochającą rodzinę i mogło poczuć się bezpiecznie. Gmina Trzebnica wspiera rodziny i naszą ambicją jest, by każda rodzina mogła odnaleźć u nas wszystko co potrzebne do spokojnego życia i wychowywania dzieci – powiedział burmistrz i pogratulował koordynatorkom zaangażowania w tę akcję. Przekazał także gratulacje dla dyrektora PCPR Roberta Korytkowskiego.

- Dziękujemy za wsparcie w imieniu naszego dyrektora i wszystkich uczestników konkursu. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie prowadzi akcję promującą rodzicielstwo zastępcze. Poszukujemy kandydatów na rodziców zastępczych dla dzieci, które pozbawione są własnego domu, dla dzieci, które potrzebują miłości i zrozumienia, aby w przyszłości wiedziały, co znaczy ciepło domowego ogniska i potrafiły stworzyć kochającą się, w pełni funkcjonalną rodzinę - mówi Sylwia Urbańczyk i dodaje: - Wszystkie osoby zainteresowane zapraszamy do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie  w Trzebnicy ul. T. Kościuszki 10, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30 (w środę w godz. 7.30-16.00). W Centrum zostaną udzielone wszelkie niezbędne informacje dotyczące rodzinnej pieczy zastępczej, w szczególności jak można zostać rodziną zastępczą, jakie obowiązują wymagania formalne, procedury oraz jakie wsparcie jest udzielane rodzinom zastępczym – zakończyła.

Celem konkursu jest zachęcenie do tworzenia rodzinnych form opieki nad dziećmi, przyczynienia się do kształtowanie postaw prospołecznych wśród dzieci i młodzieży – uczestników konkursu czy zwiększenie akceptacji społecznej dla wychowanków rodzin zastępczych. Warto dodać, że gmina za swoje prorodzinne działania została wyróżniona i jako jedna z dwóch dolnośląskich gmin miejsko-wiejskich stała się finalistą prestiżowego konkursu ProFamilia.