#SzczepimySię - Gmina Trzebnica gotowa na szczepienia  |  Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus  |  Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 2 staje się faktem

Kolejne marzenie zaczyna się spełniać. Mam dla Państwa świetną wiadomość dotyczącą inwestycji w Gminie Trzebnica. Dziś otrzymałem decyzję zatwierdzającą projekt oraz udzielającą pozwolenia na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 2 wraz z budową łącznika z nową Halą Widowiskowo-Sportową im. Dolnośląskich Olimpijczyków.

Prace rozpaczną się jeszcze tego lata, a ich finalizacja będzie spełnieniem obietnicy danej dzieciom, rodzicom oraz nauczycielom. Powstanie przestrzeń dla najmłodszych uczniów z klas 1-3 z 9 nowymi salami lekcyjnymi. Łącznik będzie posiadał osobne wejście i zapewni bezpieczeństwo potrzebne najmłodszym. Podobnie jak mający powstać łącznik z nową halą. Odłożenie jego budowy było konieczne ze względu na zmianę kierunku rozwoju placówki oraz planowaną rozbudowę.

Dziś wiem, że była to dobra decyzja, ponieważ wybudowanie go we wcześniejszej wersji, zablokowałoby możliwość powiększenia szkoły. Teraz te dwa projekty będą się mogły uzupełnić, przez co jak najlepiej wykorzystamy dostępny w obrębie szkoły teren.

Przy tak szybkim rozwoju Trzebnicy nasze szkoły powoli zaczynają się „kurczyć”. Do Szkoły Podstawowej nr 2 uczęszcza ponad 700 dzieci, a z roku na rok ta liczba będzie rosła. Co więcej, dziś uczniowie SP nr 2 z powodu braku odpowiedniej ilości klas, muszą zajmować również pomieszczenia Gminnej Szkoły Muzycznej.

Trzebnica jest atrakcyjna dla rodzin i młodych ludzi. Oferujemy wszystko, co mogą dać miasta większe od nas, ale dajemy też poczucie bezpieczeństwa. Wszędzie jest blisko. Nie dziwi więc fakt, że mieszkalnictwo w Trzebnicy rozwija się tak dynamicznie. My na tę dynamikę zmian jesteśmy zobligowani odpowiadać tak, by wszystkie dzieci miały komfort rozwoju i nauki w najlepszych warunkach. Tak powstał nowy żłobek i przedszkole, a wcześniej nowa Szkoła Podstawowa nr 2 i Szkoła Muzyczna. Teraz przyszedł naturalny czas na rozbudowę „Dwójki”.

Szkoda tylko, że niektórzy radni wybrani przecież głosami mieszkańców Gminy Trzebnica zamiast działać wspólnie dla ich dobra, starają się jak najbardziej utrudnić proces oddawania do użytku nowych inwestycji. Mirosław Marzec, Krzysztof Śmiertka i Renata Bujak-Ziółkowska jako jedyni radni zagłosowali przeciw uchwaleniu budżetu, a tym samym zagłosowali przeciw rozbudowie szkoły, a także przeciw budowie łącznika. Wcześniej wspólnie z redaktorem Długoszem robili wszystko, by uniemożliwić otwarcie nowej Hali Widowiskowo-Sportowej. Gdyby nie radni z mojego komitetu oraz mój upór w dążeniu do rozwoju gminy, tych inwestycji mogłoby nie być. Tymczasem na hali już od wtorku 4 maja zacznie działać Powszechny Punkt Szczepień, do którego zapraszam.

Co więcej radny Śmiertka na swoim oficjalnym profilu na FB zachęcał mnie do udziału w zakładach dotyczących szans na powstanie nowego skrzydła Szkoły Podstawowej nr 2, stawiając 10 tys. zł na to, że szkoła nie zostanie rozbudowana do końca roku szkolnego 2023/24. Możemy z tego wnioskować, że cieszyłby się, gdyby ta inwestycja nie powstała, a zatem cieszyłby się z nieszczęścia dzieci i ich rodziców. Idąc dalej, można by się zapytać hipotetycznie, czy nie zrobiłby wszystkiego, by przeszkodzić mi w prowadzeniu tej strategicznej inwestycji, byle tylko odnieść własną korzyść, by cieszyć się z niepowodzenia burmistrza. Czy zatem mogę spodziewać się kolejnych donosów?

Radny Śmiertka zaproponował, by pieniądze z zakładu przeznaczone zostały na fundację wybraną przez zwycięzcę. Ze swojej strony mam dla niego radę, by pomocy innym nie wiązał z własnymi niespełnionymi ambicjami i chęcią ujrzenia porażki innych, w tym wypadku nie tylko burmistrza, ale i dzieci. Niech Pan pomaga z dobroci serca i zawsze, kiedy tylko jest to możliwe i potrzebne, będąc wierny słowom przysięgi, którą Pan składał obejmując funkcję radnego:

"Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców".

Mam nadzieję, że ten jeden raz wzniesie się Pan ponad osobiste animozje i wesprze Pan tę inwestycję dla dobra dzieci.

Mogę Państwa zapewnić, że ze swojej strony dołożę wszelkich starań, by rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 2 została zrealizowana w jak najkrótszym czasie, a z nowej infrastruktury mogły jak najszybciej korzystać dzieci. Bo to o ich dobro powinno chodzić nam wszystkim.

 

podpis3.png